PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

NCBR: 150 mln zł na wsparcie przedsiębiorstw spoza Mazowsza

  • Autor: PAP/JS
  • 23 cze 2017 14:42

Do 31 sierpnia 2017 roku małe i średnie firmy, działające w całej Polsce – poza woj. mazowieckim, mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie nowych lub udoskonalanych produktów i technologii. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach obecnego konkursu przeznaczyło na ten cel ogółem 150 mln zł.

NCBR: 150 mln zł na wsparcie przedsiębiorstw spoza Mazowsza
Zgłoszone projekty oceniane będą pod względem innowacyjności oraz perspektywy rynkowej. (Fot. Fotolia)
REKLAMA

• W ramach aktualnie prowadzonego konkursu NCBR zainteresowane przedsiębiorstwa mogą składać wnioski do 31 sierpnia.

• Zgłoszone projekty oceniane będą pod względem innowacyjności oraz perspektywy rynkowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wsparcie mogą uzyskać projekty o wartości od 300 tys. do 1,5 mln zł, a wielkość dofinansowania może sięgać nawet 80 proc. kosztów realizacji. Nabór wniosków prowadzony jest w ramach uproszczonej i przyspieszonej procedury, czyli tzw. "Szybkiej ścieżki" dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski powiedział, że bezzwrotne dofinansowanie kierowane jest przede wszystkim do lokalnych podmiotów, które jeszcze nie współpracowały z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Jak podkreślił, środki mogą zostać przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe, mające na celu nie tylko opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych produktów i technologii, ale także doskonalenie rozwiązań już wykorzystywanych i oferowanych przez firmy.

Zgłoszone projekty oceniane będą pod względem innowacyjności oraz perspektywy rynkowej. Procedura ubiegania się o środki NCBR ma bowiem na celu zmniejszenie ryzyka, że firma podejmie złą decyzję inwestycyjną.

"Chcemy obniżyć ryzyko wejścia w nowy produkt. Nasze wsparcie jest kierowane głównie do tych przedsiębiorstw, które nie są pewne, czy uda im się osiągnąć zamierzony cel techniczny oraz czy spełnią wymagania rynku" - podkreśla dyr. Chorowski.

Dotychczasowe konkursy NCBR w ramach "Szybkiej ścieżki" przyniosły już wymierne korzyści wielu lokalnym przedsiębiorcom z sektora MŚP. Przykładem jest firma Dramiński S.A. z Olsztyna, która otrzymała niespełna 2 mln euro na prototyp urządzenia do bezinwazyjnego wykrywania nowotworów piersi u kobiet za pomocą promieni ultradźwiękowych.

"Środki z programu były dla nas znaczącym wsparciem. Sfinansowaliśmy m.in. zakup urządzeń pomiarowych do pracy nad przetwornikami ultradźwiękowymi oraz kilkanaście etatów w firmie" - powiedział wiceprezes Dramiński S.A. Andrzej Wiktorowicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NCBR: 150 mln zł na wsparcie przedsiębiorstw spoza Mazowsza

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA