×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nawet nie wiesz, ile go marnujesz. Sprawdzone sposoby na zarządzanie czasem

Nie można go kupić, nie da się go magazynować czy przyspieszyć. Czas. Zarządzanie czasem wraz z wybuchem pandemii poddane zostało poważnemu egzaminowi. I choć znaczna część managerów i pracowników szybko poradziła sobie z nową, nieznaną sytuacją, dziś nadal muszą pracować nad umiejętnym wykorzystywaniem czasu.

Nawet nie wiesz, ile go marnujesz. Sprawdzone sposoby na zarządzanie czasem
Efektywne zarządzanie czasem to praca zespołowa (fot. Andreas Klassen/Unsplash)
REKLAMA
  • W zarządzaniu czasem najistotniejsze są dwie kwestie: planowanie (także tych rzeczy, których nie zrobimy) i weryfikowanie, czy zadania postawione o godzinie 8:00 są nadal aktualne. 
  • - Z moich obserwacji rynku wynika, że to jest jeden z tych tematów, które nawet jeśli jakiś menedżer opanował na poziomie mocnej czwórki w skali sześciostopniowej, to i tak będzie musiał się w tym temacie stale szlifować - mówi psycholog Marta Woźny-Tomczak. 
  • Efektywne zarządzanie czasem to… praca zespołowa. Sam lider, manager czy kierownik projektu bez wsparcia zespołu nie będzie w pełni wykorzystywał swojego czasu. I odwrotnie.

Zdecydowanie największym wyzwaniem dla liderów w czasie pandemii było, jest i najprawdopodobniej wciąż będzie umiejętne zarządzanie zespołami rozproszonymi. Dziś możliwość pracy zdalnej jest dla wielu pracowników czy kandydatów jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze konkretnego pracodawcy. Są też tacy, dla których jedynym oczywistym wyborem jest praca biurowa.

Jak pogodzić jednych i drugich? Zadanie będzie trudne, ale nie niewykonalne. Choć będzie wymagało od liderów stałej nauki.

- Z moich obserwacji rynku wynika, że to jest jeden z tych tematów, które nawet jeśli jakiś menedżer opanował na poziomie mocnej czwórki w skali sześciostopniowej, to i tak będzie musiał się w tym temacie stale szlifować. Mamy stały napływ nowych narzędzi do zarządzania, te stare się zmieniają, a to wymaga trzymania ręki na pulsie – zauważa psycholog Marta Woźny-Tomczak, CEO firmy Personia.

fot. Unsplash
fot. Unsplash

Jednak jak zauważa, to co było wystarczające w pandemii, może się okazać zbyt słabe po jej zakończeniu.

- Moje poczucie jest takie, że menedżerowie poradzili sobie wystarczająco, aby przetrwać w pandemicznej rzeczywistości. Jednak pomiędzy przetrwaniem a jakościowo dobrą pracą jest czasami przepaść. Można coś zrobić na poziomie wystarczającym - żeby utrzymać firmę, stanowisko, swoich pracowników, sfinalizować kilka projektów. Jednak to nie jest taki poziom, którego byśmy oczekiwali od profesjonalnego menedżera. Wielu menedżerów pogubiło po drodze relacje z drugim człowiekiem, empatię. Mówię oczywiście statystycznie, bo jest spore grono tych, którzy radzą sobie z tym świetnie – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nawet nie wiesz, ile go marnujesz. Sprawdzone sposoby na zarządzanie czasem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA