Nawet 800 tys. zł wsparcia dla firmy

• Małe, średnie i mikroprzedsiębiorstwa mogą skorzystać z dofinansowań dostępnych w ramach krajowego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
• Firmom przysługuje pomoc w wysokości 800 tys. zł w okresie trzech lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 800 tys. zł wsparcia dla firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

15 sty 2016 11:31


Jedną z możliwości małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw jest ubieganie się o środki finansowe na ochronę własności przemysłowej – przedsiębiorstwa otrzymają do 50 proc. wartości swoich projektów. Wsparcie pokrywa koszty pracy rzecznika patentowego i wszelkie pozostałe opłaty towarzyszące.

Małe i średnie firmy mogą skorzystać również z dofinansowania na proinnowacyjne usługi. Należy je zakupić od instytucji otoczenia biznesu, których wykaz znajduje się na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– W ten sposób możemy pozyskać pieniądze na powierzchnie biurowe, zakup licencji, certyfikatów, baz danych, różnego typu analiz oraz wszystkich tych usług zewnętrznych, na które w bieżącej działalności firmy najczęściej brakuje środków – mówi Małgorzata Łukaszewicz, członkini zarządu Fundacji Upstarter.

Najniższy poziom tego dofinansowania wynosi 25 tys. zł, a najwyższy – powyżej 200 tys. zł.

Interesującym wsparciem jest także pomoc w przygotowaniu dokumentacji i doradcza przy wejściu na rynek kapitałowy.

– Jest ono dużym krokiem rozwojowym dla firmy, ponieważ uwalnia się ona od własnych lub bankowych źródeł finansowania, a zyskuje dostęp do kapitału, który w rozwój przedsiębiorstwa chcą włożyć akcjonariusze – podkreśla ekspertka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.