PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nawet 500 tys. zł. Rząd ma preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z branży turystycznej

  • Autor: PAP/JS
  • 27 lut 2018 17:04

Do 500 tys. zł nisko oprocentowanej pożyczki mogą uzyskać przedsiębiorcy z branży turystycznej w Polsce Wschodniej - poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Nawet 500 tys. zł. Rząd ma preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z branży turystycznej
O pożyczkę mogą się starać również przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Na pożyczkę w wysokości do 500 tys. zł mogą liczyć mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z makroregionu.
  • Mogą ją wykorzystać m.in. na budowę i remont obiektów infrastruktury turystycznej, uzdrowisk, infrastruktury rekreacyjno-sportowej, obiektów noclegowych oraz na tworzenie i rozwój parków tematycznych.
  • O pożyczkę mogą się starać również przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem.

Taką możliwość oferuje instrument pożyczkowy "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka", który we wtorek zaprezentowano w Arłamowie (Podkarpackie).

W spotkaniu dla przedsiębiorców, które było kolejnym z serii, uczestniczył wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Prezentujemy nasze pożyczki w Bieszczadach - tu, gdzie hasło "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka" przejawia się w codziennej działalności wielu osób. Rozwój gospodarczy bazujący na potencjale danego terytorium to jedno z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dlatego Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przeznaczyło własny kapitał na wsparcie tego sektora biznesu w Polsce Wschodniej" - powiedział minister Hamryszczak.

17 lutego br. w Przemyślu podczas konferencji "Europa Karpat", na której minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zaprezentował Program dla Bieszczad, wiceminister Hamryszczak informował o uruchomieniu instrumentu pożyczkowego "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka" z budżetem 200 mln zł, który skierowany jest na inwestycje do biznesu z branży turystycznej, około turystycznej.

"Mam na myśli wsparcie przedsiębiorstw wspierających produkty regionalne, przedsiębiorstw działających w obszarze agroturystyki, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które działają w obszarze uzdrowiskowym. Szeroki wachlarz podmiotów, które będą mogły skorzystać z tego instrumentu pożyczkowego, ale także szeroki wachlarz obszarowy" - wymieniał wówczas Hamryszczak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nawet 500 tys. zł. Rząd ma preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z branży turystycznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA