×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nawet 36 dni wolnych. Polska firma wprowadza nielimitowany urlop

  • jk
  • 18 lip 2022 12:28

Agencja Spicy Mobile od stycznia tego roku testuje nielimitowany płatny urlop. Pracownicy chętnie korzystają z programu. Rekordzista przebywał na urlopie 36 dni.

Nawet 36 dni wolnych. Polska firma wprowadza nielimitowany urlop
Coraz więcej firm wprowadza nielimitowane urlopy (Fot. Ale Romo/Unsplash)
REKLAMA
  • Polska spółka Spicy Mobile, która działa w obszarze marketingu mobilnego i nowych technologii, oferuje nielimitowany płatny urlop dla wszystkich pracowników.
  • Tylko w dziale sprzedaży liczba dni wolnych od pracy wzrosła o 92 proc. w pierwszym półroczu 2022 roku w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Rekordzista przebywał na urlopie 36 dni.
  • Także inne polskie firmy - SYZYGY Warsaw czy Traffit - zdecydowały się na wprowadzenie nieograniczonej liczby dni wolnych.

Do końca wakacji do sejmu ma wpłynąć projekt ustawy, która wprowadza siedmiogodzinny dzień pracy w Polsce. Nie czekając na ustawodawców, wielu pracodawców wprowadziło własne rozwiązania, jak na przykład wolne piątki, które skracają tygodniowy wymiar czasu pracy.

Nawet 36 dni urlopu

Polska spółka Spicy Mobile, która działa w obszarze marketingu mobilnego i nowych technologii, postanowiła iść o krok dalej i oferuje nielimitowany płatny urlop dla wszystkich pracowników. Zasada działania programu, jak podkreśla Artur Zawadzki, partner zarządzający w Spicy Mobile, jest bardzo prosta - firma skupia się na rezultatach pracy, a nie na tym, ile godzin ona trwała.

Czytaj też: Można mieć dużo więcej urlopu niż 26 dni. Tak się to robi w polskich firmach

- Okres pandemii i lockdownów całkowicie zmienił sposób pracy. Zauważyliśmy, że pracownicy pracują w domu w różnych godzinach i więcej niż wcześniej. Tymczasem produktywność wymaga odpoczynku. To tak jak w sporcie, nie można dopuścić do przetrenowania. To otworzyło nam oczy, aby zmienić organizację pracy i dać pracownikom swobodę w zarządzaniu własnym czasem i projektami - przyznaje Artur Zawadzki.

Jak wynika z analiz Spicy Mobile, pracownicy chętnie korzystają z programu. Tylko w dziale sprzedaży liczba dni wolnych od pracy wzrosła o 92 proc. w pierwszym półroczu 2022 roku w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Rekordzista przebywał na urlopie 36 dni.

- Wdrożenie programu poprawiło organizację pracy oraz morale w zespole - przyznaje Tomasz Kąkol, dyrektor sprzedaży w Spicy Mobile. - Choć w porównaniu do zeszłego roku pracownicy znacząco częściej korzystają z urlopu, jakość pracy nie spadła. Pracownicy tak się organizują, aby z jednej strony zrealizować powierzone im zadania, a z drugiej mieć więcej czasu na życie osobiste - dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nawet 36 dni wolnych. Polska firma wprowadza nielimitowany urlop
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA