-
- •20 paź 2020 0:13
W 2013 roku bracia Marcin i Jacek Tchórzewscy założyli pierwszy w Polsce bootcamp programistyczny. Dziś szkoła IT Coders Lab pochwalić się może ponad 6 tysiącami wykształconych specjalistów. Między innymi o tym czy każdy może zostać programistą Marcin Tchórzewski opowiada Rafałowi Kergerowi w podcaście 20. piętro.

Marcin Tchórzewski – absolwent i doktorant Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Jacek Tchórzewski absolwent informatyki na Politechnice Warszawskiej. Predyspozycje do nauczania "wyssali z mlekiem matki", lekarza, wykładowcy akademickiego. W 2013 roku wspólnie założyli pierwszy w Polsce bootcamp programistyczny.
- Pierwsze bootcampy programistyczne pojawiły się w USA w 2012 roku. My ten pomysł skopiowaliśmy do Polski jako pierwsi, co było odpowiedzią na brak specjalistów IT nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Dziś możemy pochwalić się wykształceniem 6,5 tysiąca specjalistów – mówi Marcin Tchórzewski, CEO w Coders Lab.
Posłuchajcie sami.
Szkoły programowania, jak pokazują badania rynku, są w Polsce potrzebne. Sektor IT od lat jest niezmiennie w czołówce branż, które szukają pracowników. Z badań Pracuj.pl (W 2018 roku pakiet mniejszościowy w Coders Lab objęła Grupa Pracuj) wynika, że 2019 roku częściej poszukiwano tylko handlowców i ekspertów od obsługi klienta.
Do Coders Lab trafiają zarówno świeżo upieczeni absolwenci uniwersytetów niezadowoleni ze swoich edukacyjnych wyborów, jak również osoby po 30-ce, które postanawiają się przebranżowić. Z kursów korzystają również pracodawcy, którzy sami chcą wykształcić brakujących im specjalistów lub podnieść kompetencje tych już u nich pracujących.
Sama szkoła oferuje kursy programistyczne, testerskie i UX-owe. Można je robić w trybie stacjonarnym (od poniedziałku do piątku po 8h dziennie), weekendowym oraz zdalnym (zajęcia zdalne w tzw. wirtualnej klasie).
- Studia informatyczne dają nam szeroką wiedzę. Określonego języka programowania uczymy się na przykład dwa lata, mając z niego zajęcia raz w tygodniu po półtorej godziny. My podchodzimy do nauki języka programowania jak do nauki języka obcego na intensywnych kursach. W pół roku zajęć, w zależności od wybranego wariantu mamy od 400 do 600 godzin nauki programowania. Te kilkaset godzin jest mocno skumulowane w czasie - stacjonarnie w 3 miesiące, weekendowo w 9 miesięcy, co ułatwia naukę i pomaga się szybko przebranżowić – tłumaczy Tchórzewski.


KOMENTARZE (5)