PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rynek gier w Polsce przed wyzwaniem. 500 firmom dramatycznie brakuje menedżerów

Jaka jest kondycja współczesnego rynku gier wideo w Polsce i jakie wyzwania czekają branżę w przyszłości? O tym mówiono podczas dyskusji na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Rynek gier w Polsce przed wyzwaniem. 500 firmom dramatycznie brakuje menedżerów
Adobe Stock
REKLAMA

• Przedstawiciele branży gier wideo nie mają wątpliwości, że rynek gamingowy jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki – również w Polsce. I potrzebuje coraz więcej profesjonalnych kadr i kierunków studiów, na których studenci nie tylko będą grali w gry.

• Polski rząd, poprzez ARP Games, wspiera branżę, aby rosła w siłę na rynku światowym. Prowadzone są również studia uniwersyteckie z zakresu tworzenia gier.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nowości w branży gier wideo to również e-sport i dystrybucja cyfrowa. Ich efektem jest docieranie do nowych grup odbiorców.

 

Gry wideo nie są już traktowanie jedynie jako rozrywka dla dzieci, ale jako poważny i dochodowy przemysł, który dostarcza wielomilionowych wpływów największym wydawcom na świecie i miliony miejsc pracy. A jak to wygląda w Polsce?

- Branża w Polsce rozwija się dynamicznie. Szacuje się, że u nas w kraju jest ponad 400 podmiotów zajmujących się grami w szerokim aspekcie, natomiast studiów developerskich z pewnością jest ponad 100 – mówi Remigiusz Kopoczek, prezes zarządu w ARP Games, i dodaje: - Widać potencjał, porównując to choćby do naszych południowych sąsiadów. Stoimy na podobnym poziomie co Czesi, a dużo dalej niż Słowacja, gdzie pod tym względem na rynku panuje pustynia.

ARP Games, jako część Agencji Rozwoju Przemysłu, zajmuje się wspieraniem przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności deweloperskiej na rynku gier wideo. Remigiusz Kopoczek jest również nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Śląskim – w Zakładzie Nowych Mediów.

Widać potencjał branży w Polsce, porównując ją choćby do naszych południowych sąsiadów - mówi Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games. (fot. PTWP)
Widać potencjał branży w Polsce, porównując ją choćby do naszych południowych sąsiadów - mówi Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games. (fot. PTWP)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek gier w Polsce przed wyzwaniem. 500 firmom dramatycznie brakuje menedżerów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA