PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Najwięcej zadłużonych firm na Śląsku. Rekordzista ma do oddania 1,2 mld zł

  • Autor: PAP/AH
  • 29 sie 2022 7:52

W województwie śląskim prawie 11,5 proc. firm jest zadłużona. Z kolei najmniejszy odsetek zadłużonych przedsiębiorstw przypada na Podkarpaciu. Z najwyższymi kwotami zalegają firmy mazowieckie - ich przeciętny dług to ponad 37 tys. zł - wynika z badania Rzetelnej Firmy i KRD.

Najwięcej zadłużonych firm na Śląsku. Rekordzista ma do oddania 1,2 mld zł
Śląsk okazał się regionem, w którym przedsiębiorcy najgorzej radzą sobie z zadłużeniem fot. Shutterstock
REKLAMA
  • W zestawieniu najlepiej zaprezentowały się województwa podlaskie (42 pkt.) i podkarpackie (40 pkt.).
  • Najgorzej zaś wypadł Śląsk, który we wszystkich kategoriach znajdował się wśród trzech najniżej ocenianych regionów.
  • Pod względem najwyższej kwoty do oddania najgorzej wypadło województwo mazowieckie z długiem opiewającym na ponad 2 mld zł.

W celu obiektywnej weryfikacji rzetelności firm w poszczególnych województwach, eksperci Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy wzięli pod uwagę: zadłużenie w KRD w przeliczeniu na 1000 firm działających w danym regionie, średnie zadłużenie przypadające na jednego dłużnika oraz odsetek dłużników w województwie w stosunku do wszystkich działających tu firm. "Im mniejsze zaległości, tym więcej punktów i wyższa pozycja danego regionu w rankingu. Po zsumowaniu wszystkich kategorii, uzyskano wskaźnik, który pokazuje poziom rzetelności polskich przedsiębiorców.

Śląske firmy wśród najbardziej zadłużonych

W zestawieniu najlepiej zaprezentowały się województwa podlaskie (42 pkt.) i podkarpackie (40 pkt.). Trzecie miejsce na podium zajęło województwo lubelskie (35 pkt.). Najgorzej zaś wypadł Śląsk, który we wszystkich kategoriach znajdował się wśród trzech najniżej ocenianych regionów. Przedsiębiorcy z tej części Polski uzyskali łącznie zaledwie 5 pkt. Na przedostatnim miejscu znalazły się firmy z województwa mazowieckiego (7 pkt.), a niechlubne podium zamknęły województwa kujawsko-pomorskie oraz pomorskie (po 13 pkt.) - podano w badaniu Rzetelnej Firmy i Krajowego Rejestru Długu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2 mld zł długu

Pod względem najwyższej kwoty do oddania najgorzej wypadło województwo mazowieckie z długiem opiewającym na ponad 2 mld zł. W dalszej kolejności znalazły się firmy ze Śląska (1,2 mld zł) i Wielkopolski (925 mln zł). Najmniejsze łączne zadłużenie posiadają firmy z Podlasia (153 tys.), Opolszczyzny (159 tys.) i województwa świętokrzyskiego (177 tys.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najwięcej zadłużonych firm na Śląsku. Rekordzista ma do oddania 1,2 mld zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA