PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Najpierw cię zwolnią, a potem ci pomogą

Przedsiębiorcy częściej decydują się na korzystanie z usługi outplacementu. Dla zwalnianych pracowników to szansa na swobodniejsze poruszanie się po rynku pracy i skuteczniejsze poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia.

Najpierw cię zwolnią, a potem ci pomogą
REKLAMA

Outplacement, określany również jako zwolnienie monitorowane, to program, którego celem jest wsparcie i pomoc zwolnionym pracownikom w poszukiwaniu pracy. W określonych przypadkach pomoc ta jest obowiązkiem nałożonym ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jednak coraz częściej wielu przedsiębiorców sięga po outplacement świadomie, bo przynosi on korzyści obu stronom. Wpływa pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa w oczach obecnych i przyszłych pracowników. Dzięki temu wzrasta motywacja pracowników, którzy zostają w firmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei odchodzącym pracownikom zapewnia wsparcie w szukaniu nowego zatrudnienia, m.in. dzięki takim umiejętnościom, jak poprawne pisanie CV i dostosowywanie go do określonych ofert i potrzeb pracodawców. Ponadto uczestnicy programu wiedzą jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak pozycjonować siebie na rynku pracy, promować swoje osiągnięcia i być bardziej świadomym dalszej ścieżki zawodowej.

Pomocny przy zwolnieniach

- Dobrze przeprowadzony outplacement jest nieocenionym wsparciem dla pracownika tracącego pracę. Aby odniósł oczekiwany rezultat, powinien być właściwie przygotowany i przeprowadzony przez specjalistów, którzy mają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania współczesnego rynku pracy - twierdzi Hanna Więcewicz odpowiedzialna za tę usługą w agencji zatrudnienia ManpowerGroup.

Outplacement może obejmować grupy pracowników lub też być stosowany indywidualnie. W Polsce programy indywidualne najczęściej dotyczą stanowisk menedżerskich, a także wieloletnich pracowników firmy, którzy mogą mieć duży problem z poradzeniem sobie na rynku pracy. Dodatkowo w przypadku międzynarodowych korporacji propozycja outplacementu może być standardem oferowanym dla pracowników z uwagi na równe traktowanie we wszystkich krajach.

Firmy oferujące outplacement, do których najczęściej należą agencje zatrudnienia, posiadają określoną metodologię, materiały oraz informacje o rynku. Zajęcia i sesje prowadzone są przez specjalistów znających się na rynku pracy, którzy na co dzień wspierają zwalnianych pracowników w tworzeniu skutecznych strategii poszukiwań pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Najpierw cię zwolnią, a potem ci pomogą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Andrzej 2013-02-09 11:17:53

    To naprawdę niesamowita wiadomość. Ciężko uwierzyć, że to wszystko prawda. Nie wiedziałem że to możliwe

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA