PARTNERZY PORTALU

Najlepszy benefit w 2019 roku? Rzetelny i pewny pracodawca

W tej kwestii pracodawcy są zgodni. Tym, co w 2019 r. ma być największym wabikiem na kandydatów, co ich przekona do związania się z firmą na dłużej, nie będą coraz to wymyślniejsze benefity, ale dobra marka firmy, rzetelność i pewność, jakie za nią stoją. O  trendach na 2019 w benefitach, skutecznych "wabikach" na pracowników opowiadają m.in. Krzysztof Jakubowski, wiceprezes InterKadry, Artur Wojtaszek, członek zarządu OEX, Iwona Wojtasik, dyrektor HR w CEMEX w Polsce, czy Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

Agnieszka Larysz, kierownik ds. projektów rekrutacyjnych x-kom

Sytuacja na rynku pracy w 2019 roku specjalnie się nie zmieni. Dalej będziemy mieć do czynienia z rynkiem kandydata. W przypadku niższych stanowisk sytuacja zaczyna się trochę stabilizować, jeśli jednak spojrzymy na wakaty specjalistyczne, to nie zanosi się na zmiany.

Szczególnie w branży, w której działa x-kom. Najważniejsze w naszej branży było i będzie właściwe zadbanie o pracownika. Tak naprawdę te działania powinny już teraz być standardem w firmach. W x-kom dbamy o kandydata od momentu opublikowania ogłoszenia o pracę, aż do zatrudnienia, a nawet do czasu podpisania kolejnej umowy, po okresie próbnym.

To widać na przykład w zakładce „Kariera” na stronie www.x-kom.pl. Już tutaj kandydat może poznać swojego rekrutera, dowiedzieć się jaką jest osobą i jakie ma oczekiwania. Na naszej witrynie można też poznać przykładowe ścieżki kariery niektórych naszych pracowników. Na przykład Adam Witczak jedenaście lat temu zaczynał jako sprzedawca w jednym z naszych salonów, a od dwóch lat pełni funkcję salesforce directora.

Oczywiście system benefitów też będzie bardzo ważny, ale traktowany już jako rzecz, która po prostu w firmie być musi. Prywatna opieka zdrowotna, karty sportowe, przekąski owocowo-warzywne czy strefy chillu z piłkarzykami i konsolami do gier wydają się być standardem.

W przyszłym roku HR bardziej otworzy się na nowe kanały dotarcia do kandydatów. Na pewno znacząco wzrośnie rola social mediów. W x-komie już teraz do rekrutacji używamy Facebooka, Instagrama i Twittera. Planujemy też inne, niestandardowe działania komunikacyjne, które pozwolą nam dotrzeć do ludzi ceniących kulturę pracy zbieżną z naszą wizją. Na razie nie mogę powiedzieć, co to będzie, ale przygotowujemy to wspólnie z naszym działem marketingu, a on słynie z niekonwencjonalnego podejścia do promocji marki. (fot. x-kom)

REKLAMA

  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Najlepszy benefit w 2019 roku? Rzetelny i pewny pracodawca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ela 2019-01-02 20:08:34

    Mało która firma moze pozwolić sobie na własny żłobek, przedszkole czy siłownie. Jakieś realne propozycje dla małych firm nie dysponujących budżetem ponad stan??? Założenia bajkowe..

  • IMHO 2019-01-02 18:42:19

    Najlepszy benefit to wynagrodzenie które można przeznaczyć na siłownię, basen czy na co się tylko ma ochotę.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA