PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Najlepsi zarobią 50 tys. zł, średniaki 15 tysięcy. Czeka na nich ogrom wakatów

Przeniesienie pracy i aktywności gospodarczej do sieci zaktywizowało cyberprzestępców. Firmy poszukują zabezpieczeń, które pozwolą im prowadzić biznes bez obaw. Na świecie trwa gonitwa w poszukiwaniu specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Szacuje się, że brakuje ich 3,5 miliona.

  • km
  • 5 kwi 2022 11:43
Najlepsi zarobią 50 tys. zł, średniaki 15 tysięcy. Czeka na nich ogrom wakatów
Cyberbezpieczeństwo zyskało na znaczeniu podczas pandemii COVID-19 (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Najwięcej cyberataków w 2021 r. doświadczyły branża edukacyjna i badawcza, sektor rządowy i wojskowy.
  • W obecnej sytuacji aspekt cyfrowego bezpieczeństwa jeszcze bardziej przybrał na znaczeniu, co widać w zapotrzebowaniu na pracowników ds. cyberbezpieczeństwa.
  • Zarobki? Średnio ok. 15 tys. zł miesięcznie. Najbardziej doświadczeni mogą liczyć nawet na 50 tys. zł brutto.
  • O zagadnieniu cyberbezpieczeństwa będziemy rozmawiać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Rejestracja na wydarzenia trwa

Z raportu Check Point Research wynika, że w 2021 r. nastąpił 50-proc. wzrost ogólnej liczby cyberataków tygodniowo w sieciach korporacyjnych względem 2020 r. Najwięcej z nich w 2021 r. doświadczyła branża edukacyjna i badawcza, średnio 1605 ataków na organizację tygodniowo. Kolejny jest sektor rządowy i wojskowy - 1136 ataków i z 47 proc. wzrostem względem 2020 r. W Europie odnotowano 68-proc. wzrost cyberataków, porównując 2020 i 2021 r.

Rok 2022 to rok cybernetycznej wojny, mocno związanej z tym co dzieje się na wschodzie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pandemia i wojna uczą

Cyberbezpieczeństwo zyskało na znaczeniu podczas pandemii COVID-19. Firmy widząc, że liczba ataków za pośrednictwem internetu wzrasta, zaczęły stawiać na rozwiązania zabezpieczające   

- Z „Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2021” przygotowanego przez PARP wynika, że w 2020 r. 95 proc. przedsiębiorstw zastosowało środki bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wśród nich były: bieżąca aktualizacja oprogramowania (83,1 proc. wskazań), wykonywanie zapasowych kopii danych i przekazywanie ich do innych lokalizacji (61,3 proc.), uwierzytelnianie silnym hasłem (8 proc.), identyfikacja i uwierzytelnianie metodami biometrycznymi (7,1 proc.). 28,4 proc. spośród badanych przedsiębiorców przeprowadziło w 2020 r. audyt bezpieczeństwa swojego systemu informacyjnego – wyjaśnia Piotr Nowosielski, współzałożyciel i CEO Just Join IT.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najlepsi zarobią 50 tys. zł, średniaki 15 tysięcy. Czeka na nich ogrom wakatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA