PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami

  • Autor: PAP/KDS
  • 7 paź 2021 18:18

ABC-Service, FMD Jadwiga Wieczorek, Stowarzyszenie Solidarni „Plus” z siedzibą w Wandzinie, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Koło w Ostródzie, Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka”, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Tak prezentuje się lista laureatów pierwszego miejsca w XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami
Na zdjęciu laureaci Super Lodołamacza (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
REKLAMA
  • Pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami uhonorowano na czwartkowej Gali Finałowej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.
  • - Współpraca z osobami z niepełnosprawnością to ogromny potencjał - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
  • W sumie na liście nagrodzonych znalazły się 23 firmy, instytucje oraz osoby.

"Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy" - mówił prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Jan Zając.

"Nasze ministerstwo od trzech lat koordynuje rządowy program Dostępność plus, w ramach którego realizujemy działania, mające na celu przełamywanie barier - nie tylko architektonicznych, ale również własnych, tych tkwiących w nas. Chcemy szkolić, edukować, publikować informacje o tym, w jaki sposób realizować działania na rzecz osób o szczególnych potrzebach" - mówiła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, zasiadająca w Kapitule konkursu Lodołamacze.

"Cieszę się, że jest nas coraz więcej, że coraz więcej przedsiębiorców podejmuje te działania, bo współpraca z osobami z niepełnosprawnością to ogromny potencjał, który każda z firm może i powinna wykorzystywać" - oceniła.

W kategorii "Dziennikarz bez barier" zwyciężył Wojtek Sawicki, który prowadzi konto na Instagramie, układa muzyczna listę przebojów, pisze recenzje płyt. Sawicki mieszka w Gdyni, od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Porusza się na elektrycznym wózku, oddycha przez respirator, komputer obsługuje za pomocą gałki ocznej. Jak mówi Sawicki: "social media kreują wzorce i dlatego chce tam zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, żeby przestali być kojarzeni jedynie ze zbiórkami pieniędzy, chorobami i cierpieniami".

Kapituła przyznała też tytuły honorowe - Super Lodołamacze 2021 - dla Teatru 21 - zespołu teatralnego, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem oraz dla Olivera Palmera - niesłyszącego tenora, nazywanego polskim Bocellim.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA