PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ważne zmiany w prowadzeniu firm. Część z nich już obowiązuje

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 paź 2022 12:31

We wrześniu 2023 r. uruchomione zostanie rozwiązania HUB e-paragony umożliwiające powszechne stosowanie paragonów elektronicznych - poinformował w czwartek wiceminister finansów Mariusz Gojny. Dodał, że ministerstwo opublikuje rozwiązanie pozwalające przystąpić do projektu producentom kas.

Ważne zmiany w prowadzeniu firm. Część z nich już obowiązuje
E-paragony to wspólny projekt Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju i Technologii. (Fot. Pixabay)
REKLAMA

"Ministerstwo Finansów (MF) udostępniło 31 grudnia 2021 r. aplikację e-paragony, która w aktualnym wydaniu pozwala na zachowania skanów paragonów papierowych i obecnie MF pracuje nad funkcjonalnością pobierania paragonów elektronicznych. Będzie to możliwe po uruchomieniu rozwiązania +HUB e-paragony+, dającego możliwość powszechnego stosowania paragonów elektronicznych. Termin wdrożenia tego rozwiązania planowany jest na wrzesień 2023 r." - poinformował w Sejmie Mariusz Gojny.

Dodał, że w tym samym czasie ma się ukazać nowa wersja aplikacji e-paragony, która będzie obsługiwała zarówno paragony papierowe jak i elektroniczne. Wskazał, że usługa zostanie poprzedzona kampanią medialną.

"Jednocześnie Ministerstwo Finansów opublikuje otwarte protokoły +kasa rejestrująca HUB+ oraz +HUB aplikacja mobilna+, które umożliwią, przystąpienie do projektu +HUB e-paragony+ wszystkim producentom kas oraz tworzenie konkurencyjnych aplikacji do odbiorów paragonów" - zaznaczył Mariusz Gojny.

Wiceminister wyjaśnił, że e-paragony to wspólny projekt Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

"To wygoda dla sprzedawcy i klienta. E-paragon funkcjonuje w kasach wirtualnych oraz w kasach online. Dopuszczenie wydawania paragonów w wersji elektronicznej tzw. e-paragonów umożliwia klientowi wybór, czy chce otrzymywać papierowy paragon fiskalny czy też woli otrzymywać paragony elektroniczne" - podkreślił Mariusz Gojny.

Zwrócił uwagę, że sprzedawca nie musi drukować paragonu, oszczędza papier i czas, a klient nie ma obawy, że paragon ulegnie zniszczeniu albo zaginięciu. Rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. "E-paragon można wydać nabywcy za jego zgodą i w sposób z nim uzgodniony" - powiedział Mariusz Gojny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ważne zmiany w prowadzeniu firm. Część z nich już obowiązuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA