Nadchodzą zmiany w zarządach spółek PGZ? Siwko: "Osiadły na laurach"

- Mam wrażenie, że wiele spółek osiadło na laurach - zamiast proaktywności w rozwoju biznesu, w poszukiwaniu klientów, także na rynkach cywilnych, wyczekują zamówień od wojska - ocenia Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadchodzą zmiany w zarządach spółek PGZ? Siwko: "Osiadły na laurach"

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

29 kwi 2016 8:20


Polska Grupa Zbrojeniowa powstała, aby skonsolidować przemysł obronny. W przedsięwzięcie zaangażowane są zakłady z różnych stron Polski, Bumar-Łabędy, PCO, WZM z Poznania, OBRUM, Rosomak, ZM Tarnów.

Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej podkreśla, że zamierza rozliczać zarządy poszczególnych spółek z wyników i efektywności działania.

- Kompetencje to jedno, ale trzeba jeszcze te kompetencje umiejętnie wykorzystać. Tymczasem mam wrażenie, że wiele spółek osiadło na laurach - zamiast proaktywności w rozwoju biznesu, w poszukiwaniu klientów, także na rynkach cywilnych, wyczekują zamówień od wojska, i tyle - komentuje Siwko.

Niełatwe zarządzanie

Trudno kierować tak ogromny koncernem, jakim jest PGZ. Jak twierdzi Siwko, trzyosobowy zarząd spółki stara się pracować jak drużyna. - Do tego potrzebne są przede wszystkim doskonała komunikacja i wzajemne zaufanie. To kwestie absolutnie fundamentalne, które pozwalają na uzyskanie synergii wzajemnych kompetencji. Jestem przekonany, że to właśnie mamy - wyjaśnia.

Z kolei praca prezesa nie ogranicza się do ośmiu godzin. - Nie jest tak, że przyjeżdżam do pracy o ósmej, żeby wyjść z niej o szesnastej. W ośmiu godzinach nie sposób zmieścić wszystkich pilnych spraw, spotkań, konferencji. Proszę mi wierzyć: czas pracy prezesa PGZ nie podlega jakimkolwiek limitom - komentuje Siwko.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

FeNi 2016-05-03 12:17:11

Panie prezesie PGZ powstało po to aby zdobywać kontrakty aby wspierać firmy i przekazywać do realizacji chyba PGZ nic innego nie powinno robić bo wszak nie wytwarza wartości dodanej...