PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nabór wniosków na założenie biznesu na wsi przedłużony

  • Autor: PAP/AT
  • 25 lis 2020 14:29

Nawet 250 tys. zł wsparcia można dostać na założenie biznesu na wsi. Nabór wniosków został przedłużony do 31 grudnia br. - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nabór wniosków na założenie biznesu na wsi przedłużony
Agencja uruchomiła nabór wniosków od 29 października i miał się on zakończyć 30 listopada, obecnie został wydłużony do 31 grudnia 2020 (fot. pixabay)
REKLAMA
  • O dofinansowanie może ubiegać się rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.
  • Mogą się o nie starać się osoby, które chciałyby po raz pierwszy rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej, jak również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną działalność gospodarczą.
  • O wsparcie mogą też się starać osoby, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności.

ARiMR przyjmuje wnioski od tych rolników, którzy chcą założyć firmę na wsi i uzyskać na ten cel "Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" finansowaną z PROW na lata 2014-2020.

Agencja uruchomiła nabór wniosków od 29 października i miał się on zakończyć 30 listopada, obecnie został wydłużony do 31 grudnia 2020.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O dofinansowanie może ubiegać się rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Mogą się o nie starać się osoby, które chciałyby po raz pierwszy rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej, jak również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną działalność gospodarczą. O wsparcie mogą też się starać osoby, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nabór wniosków na założenie biznesu na wsi przedłużony

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA