Na zmianach można korzystać. Jeśli jest się "organizacją antykruchą"

Zagraniczne badania wskazują, że 70 proc. firm wprowadzających istotne zmiany organizacyjne, nie osiąga zamierzonych celów. Co ważne, za proces zmian w firmie nie są odpowiedzialni wyłącznie ludzie na wysokich stanowiskach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na zmianach można korzystać. Jeśli jest się "organizacją antykruchą"

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

26 kwi 2016 12:11


Firmy, które potrafią reagować na zmiany rynkowe, realizują swoje pomysły dużo łatwiej i skuteczniej. Dzięki temu trwają na rynku, nawet pomimo kryzysów w branży.

- Obecnie jest nawet wypracowywana koncepcja "organizacji antykruchej", czyli takiej, która korzysta na zmianach rynkowych. Umiejętność szybkiej reakcji przynosi takiej organizacji zyski oraz zapewnia bezpieczeństwo i przede wszystkim rozwój – mówi Katarzyna Lorenc z firmy 4 business & people.

Elastyczność jest ważna na każdym poziomie struktury organizacji. Wszyscy pracownicy muszą uczyć się wykonywania nowych obowiązków i poszerzać kompetencje. Za proces zmian w firmie nie są odpowiedzialni wyłącznie ludzie na wysokich, przywódczych stanowiskach.

- Dobrą praktyką jest angażowanie całej firmy w przygotowania do zmian, a następnie wspólne ich wdrażanie. Jeśli chodzi o zarząd, powinien on nie tylko podejmować decyzje, lecz także monitorować późniejsze działania – uważa ekspertka.

Zagraniczne badania wskazują, że 70 proc. firm wprowadzających istotne zmiany organizacyjne nie osiąga zamierzonych celów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.