PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Na wschodzie Polski najbardziej przedsiębiorczy są pracodawcy z Podkarpacia

- Od początku realizacji Programu Operacyjnego Polska Wschodnia złożono w sumie blisko 900 wniosków o wartości dofinansowania ok. 6,4 mld zł, co stanowi niemal 80 procent dostępnej alokacji - mówi Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Na wschodzie Polski najbardziej przedsiębiorczy są pracodawcy z Podkarpacia
Adobe Stock
REKLAMA

W pakiecie dla średnich miast dużo jest działań dotyczących przedsiębiorczości. Jeszcze w czerwcu pojawiły się ze strony Ministerstwa Rozwoju zapowiedzi wprowadzenia preferencyjnych warunków w wysokości pomocy publicznej dla inwestorów, którzy jako miejsce lokalizacji wybiorą miasto średnie oraz możliwość zwolnienia z podatków CIT i PIT nowych inwestycji w miastach średnich.

Wiele spośród nich położonych jest na terenie pięciu województw Polski wschodniej - to regiony objęte są wsparciem w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Od początku realizacji złożono w sumie blisko 900 wniosków o wartości dofinansowania ok. 6,4 mld zł, co stanowi niemal 80 procent dostępnej alokacji. Podpisaliśmy już ponad 360 umów na dofinansowanie o wartości blisko 3,2 mld zł, co stanowi ponad 40 proc. alokacji - mówi Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Na ocenę tego, kto najbardziej wykorzysta szansę, trzeba poczekać. Jak jednak zaznacza Adam Hamryszczak, jeśli chodzi o przedsiębiorczość, to dominują przedsiębiorcy z Podkarpacia.

Więcej na temat wsparcia rozwoju miast średnich, dystrybucji unijnych funduszy pomiędzy województwami w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia czytaj w rozmowie z Adamem Hamryszczakiem na PortaluSamorządowym.pl.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na wschodzie Polski najbardziej przedsiębiorczy są pracodawcy z Podkarpacia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA