Na ten cel firma może dostać nawet 6 mln zł dotacji

• Każda firma może otrzymać nawet 6 mln zł dotacji w formie premii technologicznej na spłatę kredytu.
• Bank Millennium zaczął już wydawać firmom zainteresowanym kredytami na innowacje technologiczne promesy w ramach II naboru wniosków.
• Wnioski o dofinansowanie wraz z promesami można składać w Banku Gospodarstwa Krajowego od 28 lipca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na ten cel firma może dostać nawet 6 mln zł dotacji

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 lip 2016 12:22


Na dofinansowanie innowacyjnych projektów przeznaczono 500 mln zł. Pierwszym krokiem na drodze do otrzymania premii technologicznej jest uzyskanie promesy kredytu na innowacje technologiczne od banku, który zawarł umowę o współpracy z BGK. Promesa potwierdza zdolność finansową do realizacji planowanej inwestycji i umożliwia przejście do kolejnych etapów przygotowania dokumentacji konkursowej.

- Trzeba się spieszyć, bo w tej edycji BGK przyjmuje wnioski tylko do 30 września, a opracowanie projektu może zająć nawet dwa miesiące. Pierwszy nabór wniosków pokazał ogromne zainteresowanie inwestycjami wspieranymi przez kredyt na innowacje technologiczne, a ich tematyka udowodniła, że polscy przedsiębiorcy widzą możliwość rozwoju w praktycznie każdym rodzaju działalności - tłumaczy Agnieszka Kucharska kierująca zespołem produktów i procesu kredytowego bankowości przedsiębiorstw Banku Millennium.

- Warto też wiedzieć, że w pierwszej, zakończonej w styczniu edycji, na dofinansowanie projektów przyznano aż 41 proc. całej puli dotacji przeznaczonej na lata 2014-2020 - dodaje.

Premia technologiczna to bezzwrotna dotacja przeznaczona na spłatę części kredytu na innowacje technologiczne udzielonego przez bank. Jej wartość może wynieść aż 6 mln zł. W zależności od regionu premia ta może pokryć do 70 proc. kosztów kwalifikowanych dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz do 60 proc. dla średnich firm.

O pieniądze mogą ubiegać się podmioty gospodarcze prowadzące działalność na terenie Polski, spełniające kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy (zgodnie z Rozporządzeniem KE 651/2014) oraz posiadające zdolność kredytową.

Wsparcie finansowe może zostać przeznaczone na realizację inwestycji technologicznych: zakup i wdrożenie nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych w stosunku do dotychczas wytwarzanych w Polsce towarów, procesów lub usług; wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych w stosunku do dotychczas wytwarzanych w Polsce towarów, procesów lub usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.