Na Targach Innowacji i Przedsiębiorczości m. in. o tym, jak zarządzać firmą

W łódzkim Technoparku startują Targi Innowacji i Przedsiębiorczości "4 Future". Jednym z tematów spotkań jest zarządzanie firmą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na Targach Innowacji i Przedsiębiorczości m. in. o tym, jak zarządzać firmą

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 kwi 2013 13:03


Przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości oraz innowacyjnych firm wezmą udział w pierwszych Targach Innowacji i Przedsiębiorczości "4 Future", które rozpoczną się w środę 24 kwietnia.

Dwudniowe targi organizowane są w ramach Forum Parków Naukowych i Technologicznych. Według danych Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości, w Polsce funkcjonuje obecnie ponad 800 takich ośrodków, w których powstają nowatorskie projekty.

Zdaniem prezesa Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego Andrzeja Stycznia, obecnie instytucje tzw. otoczenia biznesu odgrywają coraz bardziej istotną rolę w stymulowaniu rozwoju przedsiębiorczości oraz komercjalizacji wiedzy. Parki Naukowo-Technologiczne doradzają, udostępniają miejsce i sprzęt, a nawet pośredniczą w pozyskiwaniu środków finansowych przez innowacyjne firmy.

"Spotkania w ramach Forum Parków Naukowych i Technologicznych pozwalają przedstawicielom ośrodków przedsiębiorczości i innowacyjności dzielić się doświadczeniami i obserwować postępy przedsiębiorców, których wspieramy" - uważa Styczeń.

Podczas dwóch dni Targów "4 Future" zaprezentuje się mniej więcej 20 firm rozwijających swoje pomysły w parkach naukowych i technologicznych, inkubatorach oraz klastrach. W ocenie organizatora imprezy, prof. Edwarda Chlebusa, prezesa Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, na targach wystawiać się będą firmy z całego kraju, które często mają w swojej ofercie bardzo nowatorskie produkty lub usługi. Zaprezentują one m.in. części do maszyn, komponenty kosmetyczne, usługi elektroniczne czy wspomagające zarządzanie firmami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.