PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Na Śląsku przeszkolą 7,2 tys. pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 9 maj 2017 19:25

Prawie 7,2 tys. pracowników ponad 1,7 tys. małych i średnich przedsiębiorstw z woj. śląskiego ma zostać przeszkolonych dzięki projektowi „Centrum Usług Rozwojowych w woj. śląskim”. Zatrudniające je firmy mają otrzymać do 80 proc. dotacji, jednorazowo do 100 tys. zł.

Na Śląsku przeszkolą 7,2 tys. pracowników
Jak wynika z informacji częstochowskiego magistratu, przewidziane w projekcie wsparcie ma dotyczyć przede wszystkim usług mających na celu zdobywanie lub potwierdzenie kwalifikacji (Fot. Fotolia)
REKLAMA

• Jak wynika z informacji częstochowskiego magistratu, przewidziane w projekcie wsparcie ma dotyczyć przede wszystkim usług mających na celu zdobywanie lub potwierdzenie kwalifikacji.

• Przewidziane w projekcie pieniądze mają też współfinansować usługi doradcze i szkoleniowe m.in. w zakresie wsparcia kapitałowego, zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To wskaźniki i założenia unijnego projektu o budżecie blisko 66 mln zł, którego liderem została Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. Dzięki zaangażowaniu trzech innych partnerów, obejmie on całe woj. śląskie. Kierowany jest wyłącznie do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - i tych firm z sektora, które zamierzają rozwijać kwalifikacje swoich kadr.

Jak wynika z informacji częstochowskiego magistratu, przewidziane w projekcie wsparcie ma dotyczyć przede wszystkim usług mających na celu zdobywanie lub potwierdzenie kwalifikacji. Działania mają być kierowane m.in. do pracowników powyżej 50. roku życia, pracowników o niskich kwalifikacjach i tzw. przedsiębiorstw wysokiego wzrostu.

"Bardzo chcemy, żeby te środki (…) zostały dobrze wykorzystane. Przedsiębiorca będzie mógł otrzymać maksimum 80 proc. dotacji (jednorazowa do 100 tys. zł), a usługę szkoleniową lub doradczą zrealizuje jeden z podmiotów zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości" - wskazał cytowany w informacji prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie Marcin Kozak.

"Do tej pory nie mieliśmy w województwie tak dużej puli środków dla przedsiębiorców na podnoszenie kwalifikacji wśród pracowników" - dodał.

Przewidziane w projekcie pieniądze mają też współfinansować usługi doradcze i szkoleniowe m.in. w zakresie wsparcia kapitałowego, zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej, budowania i rozwoju biznesu czy usług organizacyjnych, ekonomiczno-finansowych, prawnych czy marketingowych. Wsparcie może dotyczyć ponadto usług doradczych i szkoleniowych dotyczących zarządzania strategicznego, audytów strategicznych, szkoleń z transferu i komercjalizacji wiedzy oraz ochrony własności przemysłowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Śląsku przeszkolą 7,2 tys. pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA