PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Na Pomorzu dzięki inwestycjom ze środków UE ma powstać ponad 400 miejsc pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 20 lut 2021 15:35

Ponad 33 mln zł ze środków unijnych w nowe tereny inwestycyjne do końca 2023 roku przekażą władze samorządu województwa pomorskiego. Dzięki tym przedsięwzięciom ma powstać w regionie ponad 400 nowych miejsc pracy.

Na Pomorzu dzięki inwestycjom ze środków UE ma powstać  ponad 400 miejsc pracy
Stocznia Gdańsk (Fot.wikipedia.org)
REKLAMA
  • Fundusze europejskie na przygotowanie terenów inwestycyjnych pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
  • 22,8 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczonych dla dysponentów (w tym właścicieli, ale też dzierżawców czy użytkowników wieczystych) dużych terenów, które są szczególnie atrakcyjne po względem inwestycyjnym.
  • W wyniku dwóch rozstrzygniętych już przez UMWP konkursów dofinansowanie otrzymały cztery projekty, w tym dwa zlokalizowane w Gdańsku, po jednym w Słupsku i Rumi.

Wsparcie na ten cel - jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku Michał Piotrowski - otrzymają dysponenci gruntów - m.in. gminy, spółki miejskie oraz prywatni inwestorzy, w tym przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Fundusze europejskie na przygotowanie terenów inwestycyjnych pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

22,8 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczonych dla dysponentów (w tym właścicieli, ale też dzierżawców czy użytkowników wieczystych) dużych terenów, które są szczególnie atrakcyjne po względem inwestycyjnym. To grunty w korzystnej lokalizacji, dobrze skomunikowane z sieciami dróg, węzłami transportowymi, takimi jak porty morskie. Po uzbrojeniu i przygotowaniu gruntów beneficjenci środków unijnych zobowiązani są do ich komercjalizacji, czyli odsprzedaży lub dzierżawy pod inwestycje małych i średnich przedsiębiorców.

Czytaj też: Praca tymczasowa. Rozwiązanie awaryjne czy alternatywna ścieżka kariery?

W wyniku dwóch rozstrzygniętych już przez UMWP konkursów dofinansowanie otrzymały cztery projekty, w tym dwa zlokalizowane w Gdańsku, po jednym w Słupsku i Rumi.

W Gdańsku dwa projekty Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (GARG, spółka miejska) swoim zakresem obejmą przygotowanie 10,3 ha terenów na obszarze Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, stanowiącego bezpośrednie zaplecze logistyczne dla rozwijającego się Portu Gdańskiego, w tym terminala głębokowodnego DCT. W efekcie tych inwestycji GARG na uzbrojonym terenie zlokalizowanych zostanie minimum 10 małych lub średnich przedsiębiorców. Łączna wartość obu projektów to 41,1 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 10,2 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Pomorzu dzięki inwestycjom ze środków UE ma powstać ponad 400 miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA