×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na Podkarpaciu ruszają szkolenia dla przedsiębiorców dotyczące JPK

  • Autor: PAP/MIW
  • 2 lis 2017 18:33

W każdy wtorek listopada we wszystkich urzędach skarbowych na Podkarpaciu prowadzone będą szkolenia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Szkolenia skierowane są w szczególności do mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 r. będą objęci obowiązkiem wysyłania JPK.

Na Podkarpaciu ruszają szkolenia dla przedsiębiorców dotyczące JPK
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała  rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Furman, wszyscy, którzy są zainteresowani udziałem w szkoleniach, muszą dokonać rezerwacji na konkretny termin.

- Szkolenia prowadzone będą w każdy wtorek listopada, czyli 7., 14., 21., i 28. we wszystkich urzędach skarbowych na Podkarpaciu. Osoby zainteresowani udziałem w szkoleniu powinni dokonać rezerwacji na jeden z tych terminów, kontaktując z właściwym urzędem skarbowym - dodała.

Dane kontaktowe znajdują się na stronie każdego urzędu skarbowego.

Furman zaznaczyła, że celem szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania ewidencji zakupu i sprzedaży w postaci elektronicznej, czyli JPK.

Rzeczniczka przypomniała, że Jednolity Plik Kontrolny wprowadzany jest stopniowo - objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych. Od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony również na mikroprzedsiębiorców.

Mikroprzedsiębiorcami są osoby prowadzące firmy, zatrudniające do 10 osób i osiągające obrót roczny do 2 mln euro, do tej kategorii zalicza się także jednoosobowe działalności gospodarcze.

JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Podkarpaciu ruszają szkolenia dla przedsiębiorców dotyczące JPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA