×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na Podkarpaciu bez pracy jest ponad 72 tys. osób

  • Autor: PAP/km
  • 4 mar 2023 10:33

Na Podkarpaciu stopa bezrobocia w styczniu 2023 r. wyniosła 9,2 proc. W porównaniu do grudnia 2022 r. stopa wzrosła o 0,4 proc. W regionie bez pracy pozostaje 72 274 osoby – informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Na Podkarpaciu bez pracy jest ponad 72 tys. osób
Sytuacja lokalnych rynków pracy zależy w głównej mierze od ich usytuowania względem centrów rozwoju (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak dodał, w styczniu ub.r. stopa bezrobocia w regionie wynosiła 10,1 proc. - Wówczas liczba osób bezrobotnych wynosiła 79 529 osób. Zatem jeśli porównany dane r/r to mamy spadek liczby osób bez pracy o ponad 7 tysięcy - podkreślił kierownik wydziału ds. promocji i komunikacji społecznej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Krzysztof Powrózek.

Wzrost stopy bezrobocia w styczniu br. w porównaniu do grudnia ub.r. Powrózek tłumaczy m.in. zakończeniem pracy przez osoby, które zatrudnione była za granicą i powróciły do kraju.

- Nie ruszyły jeszcze też na dobre programy subsydiowanego zatrudnienia ani prace sezonowe. Pracodawcy w nadchodzących miesiącach zapewne zaoferują nowe miejsca zatrudnienia. Nastąpi również popyt na prace sezonowe, które czasowo będą mogły wchłonąć osoby chętne do wykonania niezbędnych prac w rolnictwie czy w budownictwie - dodał.

Podkarpacie można podzielić na dwie części. Ważne uprzemysłowienie 

Kierownik z WUP przyznał, że na Podkarpaciu od lat są te same powiaty, w których jest wysoka stopa bezrobocia. Są to powiaty m.in. brzozowski (stopa bezrobocia 21,5 proc. ), leski (20 proc.), strzyżowski (18,9 proc.), niżański (18,4 proc.), przemyski (18,2, proc.), bieszczadzki (17,1 proc.), leżajski (15,8 proc.), przeworski (15,2 proc.), jasielski (13,4 proc.), jarosławski (12,0 proc.), lubaczowski (12,0 proc.) i ropczycko-sędziszowski (11,8 proc.)

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Podkarpaciu bez pracy jest ponad 72 tys. osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA