×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MSWiA: Nowe mundury ćwiczebne dla policji

  • Autor: PAP/JS
  • 13 cze 2017 14:59

Granatowy strój zamiast czarnego i furażerka zamiast czapki z daszkiem - to niektóre zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia MSWiA ws. mundurów ćwiczebnych dla policji. Służbę w nich mają pełnić funkcjonariusze m.in. z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

MSWiA: Nowe mundury ćwiczebne dla policji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Projekt przewiduje, że policjanci zwalniani ze służby nie będą musieli zwracać m.in. takich elementów ubrań jak bielizna, skarpety, obuwie, koszule.

• W projekcie podano także wymiary spódnic noszonych przez policjantki do ubiory wyjściowego i galowego.

 

"Modernizacja ubioru ćwiczebnego wynika z potrzeby dostosowania tego ubioru do wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Ubiór ćwiczebny według nowego wzoru ma sportowy charakter, nie krępuje ruchów i jest wykonany z nowoczesnych, bardzo wytrzymałych i jednocześnie przewiewnych surowców włókienniczych, zapewniających wygodę i bezpieczeństwo noszącego go policjanta" - zaznaczono w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Czarny kolor mundurów ćwiczebnych obowiązuje od 1997 r. Jak podkreśliło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, od tamtego czasu wynaleziono tkaniny, które gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania niż te wprowadzone do użytku 20 lat temu. "Używany przez policjantów mundur ćwiczebny jest mało przewiewny i został uszyty z niezbyt wytrzymałego surowca, a ponadto jego konstrukcja jest mało funkcjonalna i nie odpowiada potrzebom policjantów" - wskazano w ocenie skutków regulacji.

W nowym mundurze ćwiczebnym służbę będą pełnić policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych. Mundur ćwiczebny policjanci będą mogli także nosić w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a także sprawując opiekę nad psem służbowym.

"W związku z utrzymaniem jednolitej kolorystyki elementów ubioru służbowego i ćwiczebnego, nowy ubiór ćwiczebny będzie noszony przez policjantów w połączeniu z posiadanymi przez nich elementami ubioru służbowego, tj. obuwiem służbowym, koszulką z krótkim rękawem, T-shirt, koszulą polo, pasem głównym i kurtką służbową letnią albo zimową - jako okryciem wierzchnim, co pozwoli na optymalne wykorzystanie umundurowania" - podkreślono w uzasadnieniu.

Zgodnie z nowymi przepisami, policjanci, którzy są w samochodzie służbowym, nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MSWiA: Nowe mundury ćwiczebne dla policji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA