PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MSWiA: Cywilni duszpasterze policji będą mogli nosić mundur

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lip 2017 16:27

Kapelani, którzy jako cywile są zatrudnieni w policji, będą mogli zakładać policyjny mundur z koszulą i białą koloratką - zakłada projekt zmian w rozporządzeniu MSWiA, skierowany do uzgodnień.

MSWiA: Cywilni duszpasterze policji będą mogli nosić mundur
Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że zmiany będą dotyczyć 16 kapelanów katolickich, trzech kapelanów wyznania prawosławnego i jednego kapelan wyznania ewangelickiego. (fot.slaska.policja.gov.pl)
REKLAMA

"Taki sposób odróżnienia strojem osób duchownych jest powszechnie przyjęty oraz czytelny w odbiorze społecznym" - podkreślono w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia MSWiA z 2004 roku w sprawie zakazu używania munduru policyjnego.

Jak wskazuje MSWiA, zmiany uwzględniają z jednej strony funkcjonujący dotąd w policji model "duszpasterstwa opartego na zaangażowaniu kapłanów niebędących policjantami"; z drugiej strony - potrzebę wyraźnego podkreślenia "szczególnego charakteru tej grupy osób zaangażowanych w funkcjonowanie policji i ich związku z tą formacją".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że zmiany będą dotyczyć 16 kapelanów katolickich, trzech kapelanów wyznania prawosławnego i jednego kapelan wyznania ewangelickiego.

Projekt został skierowany do zaopiniowania do: Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MSWiA: Cywilni duszpasterze policji będą mogli nosić mundur

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA