Po północy z czwartku (13 stycznia) na piątek (14 stycznia) mikro, małe i średnie firmy z branż, które ucierpiały z powodu koronawirusa będą mogą już składać przez internet wnioski o wsparcie z Tarczy Finansowej 2.0 PFR - powiedział wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.
- Tarcza Finansowa 2.0 ma umożliwić mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane.
- Tarcza nie jest już dla wszystkich firm, ale dla tych, które zostały najbardziej dotknięte pandemią. Dotyczy to firm działających pod 45 kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności - powiedział Bartosz Marczuk.
- Chodzi m.in. o restauracje, hotele, firmy turystyczne, zajmujące się kulturą, florystyką, a także o drukarnie, introligatornie i te z sektora edukacji. Wartość pomocy to 13 mld zł - dodał.
W obliczu drugiej fali pandemii rząd i PFR przygotowały Tarczę Finansową 2.0. Ma ona umożliwić mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.
15 stycznia po północy, w systemach bankowości elektronicznej w 17 bankach komercyjnych i większości spółdzielczych, uruchomiona zostanie możliwość składania wniosków o subwencje #TarczaFinansowaPFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii. pic.twitter.com/D25kGVqOXE
— Grupa PFR (@Grupa_PFR) January 14, 2021
"Po północy z czwartku (13 stycznia) na piątek (14 stycznia) w serwisach transakcyjnych banków w Polsce pojawią się wnioski elektroniczne, które umożliwią firmom ubieganie się o pomoc z Tarczy Finansowej 2.0 PFR" - powiedział Marczuk.
To druga Tarcza Finansowa PFR. "Obecna tarcza nie jest już dla wszystkich firm, ale dla tych, które zostały najbardziej dotknięte pandemią. Dotyczy to firm działających pod 45 kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD)" - przekazał. Chodzi m.in. o restauracje, hotele, firmy turystyczne, zajmujące się kulturą, florystyką, a także o drukarnie, introligatornie i te z sektora edukacji.

KOMENTARZE (0)