PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

MR: Ten element Konstytucji Biznesu uprości pozyskiwanie funduszy

  • Autor: aw/PAP
  • 25 lip 2017 17:58

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawa wdrożeniowa uprości procesy związane z wykorzystaniem funduszy UE, to też jeden z elementów Konstytucji Biznesu - podał resort rozwoju.

MR: Ten element Konstytucji Biznesu uprości pozyskiwanie funduszy
Adobe Stock
REKLAMA

• Ustawa wprowadza funkcję Rzecznika Funduszy Europejskich, który ma dbać o interesy beneficjentów.

• Kolejną ze zmian jest możliwość dzielenia konkursów na rundy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• MR dodaje, że sprawniejsze ma być też przygotowanie wniosków i ich ocena. 

 

"Jeśli chodzi o fundusze UE, najważniejsze jest dla nas ich efektywne inwestowanie. Z pewnością pomoże w tym uproszczenie całego procesu związanego z przyznawaniem dotacji i realizacją projektów. Rzecznik Funduszy Europejskich, konkursy w rundach, możliwość poprawy wniosku o dofinansowanie - to tylko niektóre rozwiązania przez nas proponowane" - mówi cytowany w komunikacie MR wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Czytaj też: Konstytucja biznesu, Morawiecki: przedsiębiorcy to nie kombinatorzy, a państwo to nie łupieżca

Ministerstwo przypomniało, że jedną ze zmian wprowadzanych ustawą jest ustanowienie Rzecznika Funduszy Europejskich, który ma dbać o interesy beneficjentów. Odpowiedzialny będzie m.in. za gromadzenie wniosków i postulatów związanych z realizacją programów operacyjnych, które będą wpływały na usprawnienie systemu wdrażania.

"W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów, udzieli wsparcia w kontaktach z poszczególnymi instytucjami, które wdrażają fundusze unijne. Rzecznika obligatoryjnie powoła instytucja zarządzająca, a fakultatywnie inne instytucje systemu realizacji programów operacyjnych" - zapewniło MR.

Kolejną ze zmian jest możliwość dzielenia konkursów na rundy. Oznacza to, że podmioty, które nie zdążą złożyć wniosku konkursowego w danym terminie, będą mogły to zrobić w kolejnej rundzie. Resort przekonuje, że takie rozwiązanie pozwoli wnioskodawcom na skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów i zapewni możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie planowanego przedsięwzięcia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: MR: Ten element Konstytucji Biznesu uprości pozyskiwanie funduszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Stanisław Komosa 2017-07-26 08:50:25

    Super, oby tak dalej, gdyż dotychczas była to czarna magia nieco zrozumiała dla wtajemniczonych i ,,poukładanych" , tak samo zresztą jak w sądownictwie. Dziękuję za uwolnienie blokowanej energii przez biurokrację i oczyszczanie tego...

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA