MPiPS: coraz mniej czasu, by powalczyć o tytuł "Kreatora miejsc pracy"

- Niecały miesiąc został pracodawcom chcącym ubiegać się o tytuł "Kreatora miejsc pracy", przyznawany przez resort pracy. Termin zgłaszania do konkursu, mającego na celu wyróżnienie pracodawców, którzy w ub.r. zatrudnili najwięcej pracowników, upływa 29 maja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MPiPS: coraz mniej czasu, by powalczyć o tytuł "Kreatora miejsc pracy"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 maj 2015 15:46


Konkurs ministerstwa pracy ma na celu wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy tych, którzy w minionym roku zatrudnili najwięcej pracowników. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia oraz duża firma, a także duża firma przemysłowo-produkcyjna i duża firma handlowo-usługowa.

"Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza, pracuje już 16 mln Polaków. To najlepszy wynik od 1989 r. Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim pracodawcom tworzącym nowe miejsca pracy" - ocenił szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, jako kluczowy element traktować będzie wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można jednak zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, w wieku 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Kapituła oceniać będzie też rzetelność pracodawców, czyli m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

Nagrody wyróżnionym w konkursie pracodawcom będą wręczane przez ministra pracy w czerwcu podczas uroczystej gali. Zwycięzcy otrzymają roczne prawo posługiwania się tytułem "Kreator miejsc pracy" oraz logo konkursu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.