×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Motywacja i zarządzanie: Jak będziemy motywować pracowników w 2018 roku?

  • Justyna Koc
    jk
  • 20 gru 2017 12:15

Motywacja i budowanie zaangażowania pracowników to tematy, które od lat pojawiają się wśród największych wyzwań dla działów HR. Zwłaszcza wobec rosnących i zmieniających się wymagań ze strony kandydatów do pracy, wynikających m.in. z poprawiającej się koniunktury na rynku pracy oraz pojawiających się w szeregach firm przedstawicieli coraz młodszych pokoleń.

Motywacja i zarządzanie: Jak będziemy motywować pracowników w 2018 roku?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Benefity pracownicze to dzisiaj oręże w walce o talenty, jak również skuteczne narzędzie w działaniach employer brandingowych.

• Nie dziwi więc fakt, że rośnie liczba środków przeznaczanych co roku na świadczenia pozapłacowe dla pracowników.

• Prywatna opieka medyczna oraz karnety fitness nadal będą popularne wśród pracowników.

• Z kolei work-life balance będzie stopniowo zastępowany przez work-life integration.

Benefity są bardzo istotne dla pokolenia Y. Badanie Nationale-Nederlanden potwierdza, że przede wszystkim młodzi pracownicy są otwarci na takie rozwiązania. Aż 90 proc. milenialsów woli benefity od podwyżki wynagrodzenia. A przypomnijmy, że do 2025 będą oni stanowić 75 proc. wszystkich pracowników. W grupie wiekowej 45-54 lata odsetek zwolenników benefitów również jest wysoki i wynosi 70 proc., a w grupie 55-64 lata - 66 proc.

Jakie trendy będą odgrywać kluczową rolę w motywacji pracowników w 2018 roku? Oto one.

Opieka zdrowotna & wellness

Prywatna opieka medyczna oraz karnety fitness to wciąż najbardziej popularne benefity pracownicze oferowane przez firmy. Wspomniane świadczenia są również wymieniane wśród najbardziej pożądanych przez samych zainteresowanych. Nic dziwnego, że firmy inwestują i będą inwestować w coraz bardziej rozbudowane programy prozdrowotne oraz szeroki wybór oferty wellness.

W ramach dbania o zdrowie i kondycję pracowników, organizacje proponują dzisiaj np. kompleksowe badania monitorujące stan zdrowia, darmowe szczepionki, masaże w miejscu pracy czy wsparcie w rzuceniu palenia. W wielu firmach standardem jest ponadto zachęcanie pracowników do aktywności fizycznej poprzez np. formowanie drużyn pracowniczych i udział w zawodach czy organizowanie tzw. dni zdrowia, mających na celu budowanie świadomości zespołu odnośnie zdrowego trybu życia.

Wygląd biura ma znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że warunki pracy mają wpływ na naszą produktywność, dobre samopoczucie oraz motywację. Biorą to sobie do serca zwłaszcza firmy z sektora IT, które inwestują w nowoczesne i ergonomiczne przestrzenie biurowe, uwzględniające dodatkowo takie atrakcje dla pracowników, jak pokoje gier i rozrywki czy też siłownie i strefy wellness.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Motywacja i zarządzanie: Jak będziemy motywować pracowników w 2018 roku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA