-
- •17 lis 2017 12:38
Na sukces gospodarczy państwa wpływa jakość współpracy na linii administracja publiczna - przedsiębiorcy - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

• Kluczowa dla polskiej gospodarki jest współpraca przedsiębiorców z administracją, ale też przedsiębiorców z przedsiębiorcami - zaznaczył Morawiecki.
• Musimy mieć długoterminowy plan budowy polskiego kapitału - powiedział również.
• Dodał, że Polska ma szansę nie tylko dogonić najlepszych, ale ich przegonić.
• Zapowiedział również, że do Bożego Narodzenia rząd chce przedstawić bardzo konkretny pakiet likwidacji zatorów płatniczych.
Morawiecki podczas Kongresu 590 w Rzeszowie zwrócił uwagę, że ludzie na Podkarpaciu pokazują coś wyjątkowego. "Otóż kluczowe dla naszej gospodarki jest coś, czego było o wiele za mało, a mianowicie współpraca. Unikalna współpraca, jaka tutaj zachodzi w ramach Doliny Lotniczej w sektorze awiacji, w sektorze lotniczym, jest wzorem, który powinniśmy powielić wiele razy" - powiedział.
Wicepremier wskazał, że współpraca - to jego podstawowe przesłanie. "To jest to, czego przede wszystkim potrzebujemy dużo bardziej, dużo więcej niż do tej pory. Zafiksowaliśmy się w takim neoliberalnym paradygmacie konkurencji, konkurowania ze wszystkimi naokoło. Tymczasem potrzebujemy przede wszystkim współpracy. Współpracy na linii przedsiębiorcy (...) z administracją centralną, ale też współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, współpracy na wielu polach" - podkreślił.
Morawiecki: Mamy szansę przegonić najlepszych
"Musimy mieć długoterminowy plan budowy polskiego kapitału, polskiej własności, opierający się o naszą wewnątrzsterowność" - powiedział Morawiecki w wystąpieniu podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.
Jak dodał, "mamy szansę nie tylko dogonić tych najlepszych, ale przegonić".
"W ciągu półtora roku zaaplikowaliśmy fundamentalną zmianę modelu gospodarczego, zmianę w kierunku właśnie wewnątrzsterowności" - powiedział. Jako przykład patriotyzmu gospodarczego podał promocję lokalnego polskiego biznesu.
Mówił także w tym kontekście o obniżeniu akcyzy na piwo dla wszystkich browarów lokalnych, do wysokości produkcji 200 tys. hektolitrów rocznie. "Myślę, że jak mogą Czesi to zrobić, Niemcy, to dlaczego my nie mamy promować naszego lokalnego biznesu?" - mówił.


KOMENTARZE (1)