×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Morawiecki: Współpraca administracji z przedsiębiorcami kluczowa dla polskiej gospodarki

Na sukces gospodarczy państwa wpływa jakość współpracy na linii administracja publiczna - przedsiębiorcy - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Współpraca administracji z przedsiębiorcami kluczowa dla polskiej gospodarki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Kluczowa dla polskiej gospodarki jest współpraca przedsiębiorców z administracją, ale też przedsiębiorców z przedsiębiorcami - zaznaczył Morawiecki.

• Musimy mieć długoterminowy plan budowy polskiego kapitału - powiedział również.

• Dodał, że Polska ma szansę nie tylko dogonić najlepszych, ale ich przegonić.

• Zapowiedział również, że do Bożego Narodzenia rząd chce przedstawić bardzo konkretny pakiet likwidacji zatorów płatniczych.

Morawiecki podczas Kongresu 590 w Rzeszowie zwrócił uwagę, że ludzie na Podkarpaciu pokazują coś wyjątkowego. "Otóż kluczowe dla naszej gospodarki jest coś, czego było o wiele za mało, a mianowicie współpraca. Unikalna współpraca, jaka tutaj zachodzi w ramach Doliny Lotniczej w sektorze awiacji, w sektorze lotniczym, jest wzorem, który powinniśmy powielić wiele razy" - powiedział.

Wicepremier wskazał, że współpraca - to jego podstawowe przesłanie. "To jest to, czego przede wszystkim potrzebujemy dużo bardziej, dużo więcej niż do tej pory. Zafiksowaliśmy się w takim neoliberalnym paradygmacie konkurencji, konkurowania ze wszystkimi naokoło. Tymczasem potrzebujemy przede wszystkim współpracy. Współpracy na linii przedsiębiorcy (...) z administracją centralną, ale też współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, współpracy na wielu polach" - podkreślił.

Morawiecki: Mamy szansę przegonić najlepszych

"Musimy mieć długoterminowy plan budowy polskiego kapitału, polskiej własności, opierający się o naszą wewnątrzsterowność" - powiedział Morawiecki w wystąpieniu podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

Jak dodał, "mamy szansę nie tylko dogonić tych najlepszych, ale przegonić".

"W ciągu półtora roku zaaplikowaliśmy fundamentalną zmianę modelu gospodarczego, zmianę w kierunku właśnie wewnątrzsterowności" - powiedział. Jako przykład patriotyzmu gospodarczego podał promocję lokalnego polskiego biznesu.

Mówił także w tym kontekście o obniżeniu akcyzy na piwo dla wszystkich browarów lokalnych, do wysokości produkcji 200 tys. hektolitrów rocznie. "Myślę, że jak mogą Czesi to zrobić, Niemcy, to dlaczego my nie mamy promować naszego lokalnego biznesu?" - mówił.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Morawiecki: Współpraca administracji z przedsiębiorcami kluczowa dla polskiej gospodarki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Przedsiębiorca 2017-11-17 14:14:07

    KLUCZOWY TO JEST PROBLEM BRAKU RĄK DO PRACY- WYMAGA SZYBKICH I KREATYWNYCH I ODWAŻNYCH ROZWIĄZAŃ.Za rok już będzie za późno! tego nikt się nie spodziewał. Tylko czy Beatę i Morawieckiego na to stać?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA