PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Morawiecki spotkał się z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak

  • Autor: PAP/JS
  • 11 wrz 2018 17:47

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak - oddział Idzikowice (woj. łódzkie).

Morawiecki spotkał się z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak
Zakład Usług Taborowych Remtrak, należący do grupy PKP Intercity, zajmuje się przede wszystkim naprawą, konserwacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego i sprzętu transportowego (fot. KPRM/twitter)
REKLAMA

Jak mówił, zakład rozwija się bardzo dobrze "W ostatnich latach stworzonych zostało ponad 200 miejsc pracy. Bardzo się cieszę, bo w powiecie opoczyńskim, na terenie którego funkcjonuje Remtrak na pewno to się przyda" - powiedział.

Zakład Usług Taborowych Remtrak, należący do grupy PKP Intercity, zajmuje się przede wszystkim naprawą, konserwacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego i sprzętu transportowego. Siedziba spółki jest w Toruniu. Swoje oddziały firma ma w Idzikowicach - Piotrków Trybunalski i Warszawie Grochów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod koniec ub. roku PKP Intercity zakończyły - warty 9 mln zł - drugi etap modernizacji własnego zaplecza technicznego. W Idzikowicach oddano do użytku halę produkcyjną wraz z warsztatami specjalistycznymi Zakładu Usług Taborowych Remtrak.

W nowo wybudowanej hali produkcyjnej znalazło się m.in. urządzenie do badania nacisków kół na szynę taboru kolejowego, a także stanowisko do prób oraz badań wszystkich rodzajów napięć w wagonie. W warsztatach umieszczono też stanowiska do diagnostyki i naprawy elementów wyposażenia pojazdów kolejowych.

Wcześniej w oddalonym o kilkanaście kilometrów Anielinie premier złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym postać majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". W kwietniu 1940 roku w okolicach Anielina oddział został okrążony przez zgrupowanie ok. 8 tys. Niemców. Podczas próby przedarcia się przez kordon sił wroga ułani wpadli w zasadzkę. Jedna z kul śmiertelnie raniła mjr. Dobrzańskiego. Miejsce pochówku "Hubala" pozostaje wciąż nieznane.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Morawiecki spotkał się z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA