Monitoring kierowców w służbowych samochodach

Często pokutuje przekonanie, że samochodem służbowym nie trzeba się szczególnie przejmować. I tak nie my płacimy za paliwo. Technologia monitoringu może to zmienić.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Monitoring kierowców w służbowych samochodach

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

3 wrz 2015 11:54


Najczęściej sprawdza się czas pracy pracowników, trasy, którymi się poruszają, oraz to, czy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie marnują paliwa z powodu swojego stylu prowadzenia auta.

- Dzięki monitoringowi pracodawca może optymalizować pracę kierowcy, tak że będzie on odwiedzał większą liczbę klientów i nie będzie wykorzystywał pojazdu do celów prywatnych. To z pewnością przysłuży się oszczędzaniu pieniędzy – mówi Bernadeta Stożek z firmy Navi Expert.

Nowoczesne rozwiązania nie tylko dla dużych firm

Z rozwiązań monitoringowych korzystają nie tylko firmy mające dużą flotę pojazdów, lecz także mikroprzedsiębiorstwa oraz osoby, które używają swoich prywatnych aut do celów służbowych.

- Nie jest wymagany zakup żadnych urządzeń. Wystarczy, że kierowca na swoim smartfonie zainstaluje bezpłatną aplikację, a pracodawca zarejestruje go w systemie – wyjaśnia ekspertka.

Wraz z rozwojem technologii i większym dostępem do taniego internetu zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie rosło. Tym bardziej że zyskują na nich również kierowcy – dzięki aplikacji monitorującej mogą odbierać i zgłaszać ostrzeżenia o fotoradarach czy kontrolach drogowych, a także wykorzystywać smartfon jak wideorejestrator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Irek 2015-09-07 12:29:13

jak tak wszystko będziemy trzymać w telefonie to braknie nam pamięci i bateria będzie wyczerpana. Do monitoringu floty mam FLOTIS z urządzeniami, nie moge narzekać - rachunki niewielkie