PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Moderatorzy Facebooka mają dość. Usuwanie komentarzy ponad ich siły

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 16 paź 2019 14:59

Sprawdzający treści dla Facebooka mają dość. Sprawdzanie nienawistnych komentarzy i agresywnych wideo ma wpływać na ich środowisko pracy i zdrowie psychiczne.

Moderatorzy Facebooka mają dość. Usuwanie komentarzy ponad ich siły
Sprawa dotarła do twórcy Facebooka, którego zapytano o zdanie na spotkaniu z pracownikami. (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • Temat ciągnie się od miesięcy. Media opisały w tym roku m.in. przypadki moderatorów zatrudnionych w firmie Cognizant, w której miano ich żyłować do granic możliwości.
  • Sprawę skomentował szef Facebooka, którego pracownik na zamkniętym spotkaniu zapytał o moderatorów. Nagranie z odpowiedzią Zuckerberga wyciekło do mediów.
  • Twórca Facebooka zbagatelizował publikacje, ale i przyznał że problem istnieje, a portal chce z nim walczyć. To samo sugeruje odpowiedź Facebooka dla innego amerykańskiego medium.
  • Moderatorzy chcący walczyć z podobnymi zjawiskami organizują się np. w Australii.

W pierwszej połowie roku media w USA opisały kilka przypadków osób pracujących jako moderatorzy Facebooka. Najgłośniejsza była historia z firmy Cognizant. Zespół w niej zatrudniony wykonywał moderację treści zamieszczanych na portalu społecznościowym, nie osiągał jednak założonych minimów. Moderatorzy poddawani mieli być stresującym praktykom żyłowania ich wyników. Jednego z pracujących miano znaleźć martwego przy biurku. Inni zgłaszali poważne problemy emocjonalne i psychiczne.

Głównym elementem z jakim muszą sobie radzić w pracy są brutalne treści zamieszczane przez użytkowników Facebooka. Są wśród nich nie tylko rasistowskie opinie, czy groźby, ale i zdjęcia samookaleczeń, pobić, napadów, aż po próby samobójcze. Ich zadanie to oczywiście szybkie usuwanie tych publikacji. Im nastąpi szybciej, tym lepiej dla ich pracodawcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Polscy prezesi w mediach społecznościowych

Temat pojawił się nie tylko w mediach. Dotarł do twórcy Facebooka, którego zapytano o sprawę na spotkaniu z pracownikami. Do mediów wypłynęło nagranie z tego spotkania. Transkrypcję zapisu opublikował The Verge.

Podsłuchany szef Facebooka

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Moderatorzy Facebooka mają dość. Usuwanie komentarzy ponad ich siły

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA