PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Model misia" już się nie sprawdza. Dziś pracownicy chcą czegoś innego

Znać potrzeby zatrudnionej kadry i na nie odpowiadać - tak właśnie, zdaniem Artura Dzięgielewskiego, Head of HR & Accounting w Smart Lunch, powinni działać współcześni pracodawcy. Choć w teorii zadanie wydaje się proste, to wcale takim nie jest. Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek pracy przeszedł szereg zmian, reagując na kolejne kryzysy i ich konsekwencje. Zmiany zaszły też w pracownikach oraz w ich potrzebach.

"Model misia" już się nie sprawdza. Dziś pracownicy chcą czegoś innego
Podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa powinna być rozmowa, znajomość potrzeb pracownika i skuteczne reagowanie na te potrzeby (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • - To, co zadziało się w ostatnich latach, sprawia, że pracownicy mają zupełnie inne potrzeby - wskazuje Artur Dzięgielewski. - Jeśli pracodawcy nie przykładają uwagi do ich potrzeb, muszą liczyć się z odejściami z pracy - ostrzega ekspert Smart Lunch. 
  • Drugą kwestią jest rozwój. Pracownicy bardzo mocno na niego stawiają i podkreślają jego istotę.
  • - Pandemia pokazała, że stabilność zatrudniania nie jest pewnikiem. Wydaje się, że pandemia jest już trochę za nami, ale nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Nie wiemy, jak potoczą się nasze losy zawodowe, dlatego pracownicy chcą iść dalej, zdobywać nowe umiejętności, nowe zawody - mówi Dzięgielewski.

Rynek pracy w lipcu 2022 roku jest już spokojniejszy? Poradziliśmy sobie z efektami pandemii i zawirowaniami, jakie przyniosła wojna w Ukrainie?

- Zależy, z której strony na rynek pracy spoglądamy. Nie podpiszę się jednak pod stwierdzeniem, że na rynku pracy mamy spokój. Miejmy nadzieję, że punkt kulminacyjny pandemii jest już powoli przeszłością. Za nami najgorętszy jej okres, zwolnienia pracowników, duża niepewność. Z drugiej strony mamy wszystko to, co zadziało się na rynku, a jest wynikiem pandemii, dodatkowo dziś napędzane sytuacją gospodarczą i geopolityczną. Myślę o zdrowiu psychicznym i fizycznym pracowników - ten element staje się coraz ważniejszy, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dlatego, jeśli miałbym powiedzieć, czy na rynku pracy mamy spokój, to z perspektywy pracowników na pewno nie mamy do czynienia z taką sytuacją. I rolą pracodawców jest zadbanie o nich.

Czytaj też: Dopada już najmłodszych pracowników. Ale nie tylko oni są podatni na to zjawisko

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Model misia" już się nie sprawdza. Dziś pracownicy chcą czegoś innego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA