×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mobbing i toksyczna atmosfera w redakcji. "Spiegel" przeżywa poważny kryzys

  • Autor: PAP/jk
  • 28 maj 2023 19:32

Zakulisowej walce w kierownictwie "Spiegla" o kierunek rozwoju tego magazynu informacyjnego towarzyszą poważne zarzuty: mobbing, toksyczny sposób zarządzania w jednym z ważniejszych działów redakcji – opisuje "Business Insider". "Spiegel" przeżywa poważny kryzys.

Mobbing i toksyczna atmosfera w redakcji. "Spiegel" przeżywa poważny kryzys
Steffena Klusmanna zastąpić ma Dirk Kurbjuweit - związany z magazynem od 1999 roku, pełniący przez pewien czas także funkcję zastępcy redaktora naczelnego (Zdj. ilustracyjne, Fot. Markus Winkler/Unsplash)
REKLAMA
  • Steffena Klusmanna zastąpić ma Dirk Kurbjuweit - związany z magazynem od 1999 roku, pełniący przez pewien czas także funkcję zastępcy redaktora naczelnego.
  • Jak dowiedział się "Business Insider" ("BI"), o utracie pracy przez Klusmanna zadecydowały zarzuty o mobbing, intrygi i toksyczna atmosferę w redakcji.
  • W rozmowach z "BI" kilku członków redakcji, którzy chcą pozostać anonimowi, stawia wiele poważnych zarzutów. Mówią o zastraszaniu, poniżaniu, intrygach, a nawet o "dręczeniu".

O zmianie na stanowisku redaktora naczelnego "Spiegla" dom mediowy z Hamburga poinformował w czwartek wieczorem. Steffena Klusmanna zastąpić ma Dirk Kurbjuweit - związany z magazynem od 1999 roku, pełniący przez pewien czas także funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

"+Spiegel+ jest miejscem zaciekłej, nasilającej się walki o władzę"

"Spiegel" jest znany z tego, że "regularnie ujawnia spektakularne spory na najwyższych szczeblach polityki i biznesu", wielokrotnie ujawniając skandaliczne nadużycia. "Ale teraz to sam +Spiegel+ jest miejscem zaciekłej, nasilającej się walki o władzę" - podkreślił "BI".

Jak przypomniał, hamburskie wydawnictwo "zawsze był rajem dla wielkich ego, a wielu redaktorów naczelnych nie wytrzymało wewnętrznych walk o władzę". Klusmann, przejmując 4 lata temu stery wydawnictwa, zainicjował planowaną od dawna fuzję działu print (papierowa wersja magazynu) i działu online (portal internetowy).

Klusmann w ostatnich miesiącach prowadził wojnę z dyrektorem zarządzającym Stefanem Ottlitzem. Pozornie chodziło o strategie zarządzania, "jednak w istocie pojedynek między dwoma samcami alfa obracał się wokół kwestii, kto tak naprawdę rządzi Spieglem" - stwierdził "BI".

Zarzuty o mobbing, intrygi i toksyczna atmosferę w redakcji

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mobbing i toksyczna atmosfera w redakcji. "Spiegel" przeżywa poważny kryzys
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA