PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mobbing coraz częstszym zjawiskiem w polskich firmach

  • Autor: PAP/AH
  • 22 lip 2022 10:59

26 proc badanych doświadczyło mobbingu - wynika z badania na zlecenie portalu wPolityce.pl; 68 proc. badanych nie spotkało się ze zjawiskiem, 6 proc. nie wyraziło zdania.

Mobbing coraz częstszym zjawiskiem w polskich firmach
Kwestia zagrożenia mobbingiem coraz częściej pojawia się w dyskursie medialnym fot. Pixabay
REKLAMA

Badanie na temat mobbingu przeprowadziła pracownia Social Changes, na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Podczas badania respondenci byli pytani czy kiedykolwiek doświadczyli mobbingu, przy czym podawana im była następująca definicja zjawiska:

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Mobbing to działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." - podaje portal wPolityce.pl.

Z badania wynika, że 26 proc. badanych doświadczyło zjawiska mobbingu, 68 proc. respondentów nie spotkało się ze zjawiskiem, a 6 proc. nie wyraziło zdania.

Kwestia zagrożenia mobbingiem coraz częściej pojawia się w dyskursie medialnym ze względu m.in. na spadek bezrobocia i równoczesny wzrost oczekiwań co do miejsca pracy, ale też wstąpienia nowego pokolenia na rynek pracy - pokolenia, które wykazuje mniejszą tolerancję wobec mobbingu w porównaniu ze starszymi rocznikami- podaje portal wPolityce.pl

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 lipca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1073 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Mobbing coraz częstszym zjawiskiem w polskich firmach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Piotr 2022-07-22 14:48:30

    Firmy powinny inwestować w szkolenia antymobbingowe, co ukróciłoby nieco zapędy mobberów i dało większą pewność siebie pracownikom potencjalnie narażonym na mobbing. Warto wiedzieć, że są takiego typu szkolenia np. na platformie e-learningowej Dolineo.

  • Anna 2022-07-22 11:08:45

    Ciekawa jestem jak wyglądaja statystyki dotyczące staffingu, ofiary moga byc po obu stronach.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA