×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mniej niż milion bezrobotnych. Skąd brać pracowników? Pytamy Koleje Mazowieckie, Fakro, Pocztę Polską, Grupę Nowy Styl

Stało się. Na polskim rynku pracy padł rekord. Zarejestrowanych bezrobotnych jest w Polsce mniej niż 1 mln - dokładnie 967,9 tys. Co to oznacza dla największych pracodawców w kraju? O nastroje zapytaliśmy w Poczcie Polskiej, Grupie Nowy Styl, Fakro, Kolejach Mazowieckich, x-kom czy Work Service.

Mniej niż milion bezrobotnych. Skąd brać pracowników? Pytamy Koleje Mazowieckie, Fakro, Pocztę Polską, Grupę Nowy Styl
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Pytania skąd wziąć pracowników w dobie rekordowo niskiego bezrobocia, co zrobić, by rozwój firm nie wyhamował, zadaliśmy w kilku największych firmach w Polsce, które reprezentują różne branże. 

Zostaną najlepsi 

Ryszard Florek, prezes Fakro nie ma wątpliwości, że wiele firm nie wytrzyma konkurencji o pracownika. - Zarobki będą musiały pójść w górę, inaczej nie zatrzymamy pracowników, którzy stali się towarem deficytowym. Firmy, które nie wytrzymają tej presji lub nie będzie ich stać na spełnienie rosnących oczekiwań finansowych pracowników, po prostu splajtują - komentuje w rozmowie z PulsHR. 

Pytany, czy pracownicy z zagranicy rozwiążą problem uważa, że ci już są obecni na polskim rynku pracy, a ich liczba i tak nie zaspokoi potrzeb wszystkich pracodawców. Wskazuje, ze bardzo ważne jest, aby państwo skupiało się na ułatwianiu procedur podejmowania pracy w Polsce przez cudzoziemców. - Niech cudzoziemcy budują polską gospodarkę, tak jak my budujemy niemiecką czy angielską - podsumowuje prezes Fakro. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mniej niż milion bezrobotnych. Skąd brać pracowników? Pytamy Koleje Mazowieckie, Fakro, Pocztę Polską, Grupę Nowy Styl

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA