×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Młodzi przemeblują rynek pracy. Nie wszystkim się to spodoba

 • jk
 • 6 maj 2022 13:45

Generacja Z to pokolenie epoki nie tylko cyfrowej, ale i hybrydowej. Wiele z tych osób rozpoczęło karierę podczas pandemii i zna tylko pracę zdalną oraz hybrydową. W związku z tym 64 proc. przedstawicieli pokolenia Z uważa, że ich „biurem” jest laptop, zestaw słuchawkowy i dobre połączenie z Internetem.

Młodzi przemeblują rynek pracy. Nie wszystkim się to spodoba
Generacja Z to pokolenie epoki nie tylko cyfrowej, ale i hybrydowej (Fot. Alexandr Podvalny/ Unsplash)
REKLAMA
 • Pracownicy - niezależnie od wieku - przekonali się, że znaczna większość z nich nadal świetnie radzi sobie z zadaniami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.
 • Pracę zdalną preferują szczególnie młodzi - Zetki z hybrydowej generacji, które dwa razy częściej niż milenialsi i niemal trzy razy częściej niż przedstawiciele pokolenia X wskazują, że ich zwykłym miejscem pracy jest „miejsce trzecie”, takie jak biuro coworkingowe, kawiarnia czy biblioteka.
 • Ponieważ przedstawicieli pokolenia Z jest coraz więcej na rynku pracy, pracodawcy muszą zrozumieć zasadnicze różnice pokoleniowe dotyczące preferowanych lokalizacji, aby przyciągać największe talenty i poradzić w przyszłości, w której praca będzie wykonywana z dowolnego miejsca.

Pracownicy, którzy mogą wybierać miejsce wykonywania pracy, są z niej bardziej zadowoleni. Jednak obecnie tylko jeden na pięciu ma pełną swobodę wyboru miejsca, z którego pracuje. Choć 63 proc. wszystkich pracowników preferuje pracę hybrydową, tylko 45 proc. może elastycznie dzielić czas na pracę w domu i w biurze. Tak wynika z tegorocznego globalnego badania o pracy hybrydowej ,,Hybrid Ways of Working Global Report” opracowanego przez Jabra, przeprowadzonego wśród 2800 pracowników umysłowych z sześciu krajów - USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Japonii oraz Indii.

Pracownicy przekonali się, że znaczna większość z nich nadal świetnie radzi sobie z zadaniami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują (Fot. Bruno Emmanuelle/ Unsplash)
Pracownicy przekonali się, że znaczna większość z nich nadal świetnie radzi sobie z zadaniami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują (Fot. Bruno Emmanuelle/ Unsplash)

Epoka wszechobecnego biura

Tymczasem generacja Z to pokolenie epoki nie tylko cyfrowej, ale i hybrydowej. Wiele z tych osób rozpoczęło karierę podczas pandemii i zna tylko pracę zdalną oraz hybrydową. W związku z tym 64 proc. przedstawicieli pokolenia Z uważa, że ich „biurem” jest laptop, zestaw słuchawkowy i dobre połączenie z Internetem.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Młodzi przemeblują rynek pracy. Nie wszystkim się to spodoba

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rudeusz 2022-05-08 14:44:24

  Darmowe do sta wy wy wy 🙂💪

 • Jasia 2022-05-07 12:22:46

  Tak naprawdę chodzi o dowalanie ludziom. W tym nie ma żadnej ideologii.Jasia

 • kaliszak 2022-05-06 14:49:16

  Jest to popierd...ne na maxa podejście bo tylko z pozoru daje wygodę pracy i pewne korzyści ale powoduje duzo dużo więcej problemów, bo przede wszystkim sprawia, że jesteśmy w pracy niemal 24h na dobę, nie ma rozgraniczenia między pracą a domem i można udawać , że jest inaczej jednak nie sądze. Ludzie, którzy dzieki covidowi zostali pierwszy raz w zyciu na "hołmofisie" byli bardzo zachwyceni tą forma pracy a bo nie trzeba jezdzic do pracy, bo można zaoszczedzić, nie traci sie czasu na dojazdy itd ale ponizje okazuje sie, że zamiast pracować miedzy 9-17 i nic mnie nie obchodzi 5 minut po 17 to telefony trzeba odebrać i po godzinie, po dwóch bo dzwonią...bo szef, cały główny szef dzwoni a wcześniej nigdy nie dzwonił "po godzinach" i teraz już mają mieszane uczucia. Pamiętajmy, że cały czas z tym "pokoleniem Z" pracodawcy obchodza sie jak z jajkiem, z 30-40 latkami nikt sie tak nie pierd..li jak z nimi , mają fory, mają inne traktowanie, lepsze, łągodniejsze bo są psychicznie słabi i nie można ich spłoszyć i 2 otrzejsze słowa powodują, że zwijają wroty i ich nie ma , tacy pizdowaci ludzie , więc trzeba z nimi inaczej, lepiej .Pytanie jak długo....

  • Adam 2022-05-07 12:08:45

   Zazdrościsz młodym i nazywasz ich słabymi tylko dlatego że nie pozwalają się traktować jak gówno i sobą pomiatać? I zamiast podkulić ogon i grzecznie szczekać powiedzą szefowi wprost co o nim myślą? Przeszkadza Ci to że nie boją się zmienić pracy jeśli w obecnej są niedoceniani? W tym wypadku ty jesteś słaby i pizdowaty. Popracuj nad sobą zamiast winić innych za swoje porażki życiowe.

   • 555_mniejsze_zło 2022-05-07 16:06:47

    A najbardziej złym traktowaniem w pracy jest pracowanie, nikt mi nie będzie kazał pracować, cóż to za traktowanie? Zmieniam pracodawcę. Każący pracować jest hooyowy. Jestem pokoleniem Z, Z jak Zyebunny, dejmihajs za nicnierobienie, bo znowu zmienię "Żabkę"...

  • OkropnePokolenieZ 2022-05-15 09:46:19

   Ciekawi mnie od kiedy tolerowanie tego, że szef cie wyzywa jest przejawem siły, bo moim zdaniem zostawanie w pracy gdzie ktoś się źle do ciebie odnosi to jest przejaw strachu przed zmianą i braku szacunku do siebie. A jezeli 5 minut po zakończeniu pracy odbierasz telefon od szefa, a odbierasz go w obawie o konsekwencje, to sam jesteś sobie winny i sam jesteś (...). 5 minut po pracy nie jestem w pracy i elo, nie odbieram, a zwłaszcza służbowego telefonu nie odbieram, Dzwon na drugi dzień w czasie pracy, bo na taki czas pracy się OBOJE zgodziliśmy w umowie. Pracodawca potrzebuje pracownika tak samo jak pracownik pracodawcy, więc współpracujemy jak ludzie i odnosmy się z szacunkiem do siebie.

 • Czesław 2022-05-06 14:24:02

  Będą budować domy, huty drogi fabryki aut, wszystko za pomocą smartfona, zdalną łopatą.

  • Adam. 2022-05-07 15:19:25

   Pokolenie Z w Rosji jeździ czołgami i innymi pojazdami opancerzonymi.

  • Czemunie 2022-05-15 10:11:35

   Właściwie to czemu nie, choć do tego daleko.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA