Młodzi mogą ubiegać się o pożyczkę na założenie firmy

- Młodzi ludzie z całej Polski mogą ubiegać się o pożyczki na założenie firmy w ramach rządowego programu "Wsparcie w starcie"; do rozdzielenia jest 60 mln zł - poinformowała kancelaria premiera. Do tej pory z pomocy skorzystało 40 absolwentów szkół wyższych i studentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi mogą ubiegać się o pożyczkę na założenie firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 maj 2014 14:07


Jak wyjaśniła kancelaria premiera, celem programu jest m.in. tworzenie nowych miejsc pracy oraz promocja zatrudnienia wśród młodych osób.

O pieniądze mogą ubiegać się bezrobotni absolwenci szkół wyższych oraz studenci ostatniego roku studiów. Mogą oni otrzymać dwa rodzaje pożyczek: do 70 tys. zł na założenie firmy oraz do 20 tys. zł na zatrudnienie pracownika.

Kancelaria premiera podkreśliła, że kredyty są przyznawane na preferencyjnych warunkach: z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 0,69 proc. oraz okresem spłaty do 7 lat. Dodatkowo kredytobiorca ma spłacać przez pierwszy rok tylko odsetki.

Początkowo pożyczki były udzielane tylko w trzech województwach - mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim. Teraz, dzięki reformie urzędów pracy, mogą z niej skorzystać młodzi ludzie w całym kraju - podkreśliła kancelaria premiera.

Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Więcej informacji o nim można uzyskać na stronie MPiPS oraz w serwisie www.wsparciewstarcie.info
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.