×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Młodzi mieszkańcy Łodzi, którzy stracili pracę w czasie pandemii mogę ubiegać się o dotacje

  • Autor: PAP/RAF
  • 4 wrz 2021 14:10

O 23 tys. zł na założenie firmy i dodatkowe wsparcie w wysokości 2,8 tys. przez pierwsze sześć miesięcy jej prowadzenia mogą ubiegać się młodzi mieszkańcy Łodzi, którzy stracili pracę w czasie pandemii. Nabór wniosków potrwa do 20 września.

Młodzi mieszkańcy Łodzi, którzy stracili pracę w czasie pandemii mogę ubiegać się o dotacje
Nabór wniosków od mieszkańców Łodzi w wieku 18-29 lat potrwa do 20 września. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Na wsparcie osób do 30. roku życia, które zostały dotknięte negatywnymi skutkami pandemii trafi 3 mln zł pozyskane z funduszy UE.

Jak zwracają uwagę autorzy projektu "Biznes dla młodych", minione półtora roku to okres trudny dla pracodawców, jak i pracowników za względu na pandemię i wprowadzony w tym czasie lockdown. W związku z nim wiele osób straciło pracę.

- Zamknięte restauracje, kina czy kawiarnie pozbawiły pracy wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynali karierę zawodową. Także w biurach wielu pracodawców zwolniło pracowników nie wiedząc, jaka przyszłość czeka firmę. Co oczywiste w pierwszej kolejności zwalniani byli młodzi, o krótkim stażu pracy lub z małym doświadczeniem zawodowym - wskazała koordynatorka projektu Aleksandra Pisera z Fundacji Inkubator.

Czytaj też: Skrócenie czasu pracy może zwiększyć efektywność pracowników

W związku z tym młode osoby, które nie wróciły jeszcze na rynek pracy i mają pomysł na własny biznes mogą ubiegać się o 23 050 zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i dodatkowe, comiesięczne wsparcie w wysokości 2,8 tys. zł przez pierwsze pół roku działalności. Jak zaznaczyła Pisera, to bardzo ważne wsparcie na czas rozruchu i znalezienie pierwszych klientów. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na opłacenie podatków, ubezpieczeń czy czynszu za wynajem lokalu.

W ramach pomocy młodym fundacja przygotowała również szkolenia i pomoc eksperta m.in. w napisaniu biznesplanu i wniosku o udzielenie wsparcia pomostowego.

Nabór wniosków od mieszkańców Łodzi w wieku 18-29 lat potrwa do 20 września. Aplikacje można wysyłać na adres: biznesdlamlodych@inkubator.org.pl. Więcej informacji o programie, dotacjach i pomocy można znaleźć na stronie: www.biznesdlamlodych.inkubator.org.pl.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Młodzi mieszkańcy Łodzi, którzy stracili pracę w czasie pandemii mogę ubiegać się o dotacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA