×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Młodzi jasno precyzują oczekiwania. Nie chcą utknąć w pracy, której nie lubią

Millenialsi i osoby z pokolenia Z zmieniają reguły gry na rynku pracy. Chcą, by praca była jednocześnie ich pasją, zapewniała im równowagę w życiu, a także elastyczność (w tym pracę zdalną).

Młodzi jasno precyzują oczekiwania. Nie chcą utknąć w pracy, której nie lubią
Z badania Randstad wynika, że prawie dwóch na czterech przedstawicieli pokolenia Y i Z wolałoby być bezrobotnymi niż utknąć w pracy, której nie lubią (Fot. Simon Maage/Unsplash)
REKLAMA
  • Z badania Randstad wynika, że prawie dwóch na czterech przedstawicieli pokolenia Y i Z wolałoby być bezrobotnymi niż utknąć w pracy, której nie lubią. Zdaniem ekspertów taka postawa jest wypadkową dwóch czynników: doświadczeń i przekonań.
  • Odejście młodych od kultury pracoholizmu potwierdzają z kolei wyniki raportu Deloitte. Okazuje się, że jedna trzecia polskich studentów nie poświęciłaby prywatnego czasu i zainteresowań dla obowiązków służbowych.
  • Potrzeby młodych coraz częściej zauważają firmy. Co więcej, starają się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom.

Z badania Randstad wynika, że prawie dwóch na czterech przedstawicieli pokolenia Y i Z wolałoby być bezrobotnymi niż utknąć w pracy, której nie lubią. Co więcej, ponad połowa millenialsów i przedstawicieli pokolenia Z odeszłaby z pracy, gdyby kolidowała ona z ich życiem osobistym. Woleliby też, żeby ich firmie przyświecała misja, która jest zgodna z ich światopoglądem.

Mateusz Żydek, ekspert agencji rekrutacyjnej Randstad, zwraca uwagę, że taka postawa jest wypadkową dwóch czynników: doświadczeń i przekonań.

- Starsze pokolenia, w tym pokolenie rodziców „zetek", doświadczyły kiepskiej koniunktury na rynku pracy okresu transformacji. Nawet jeśli nie bezpośrednio, to w gronie ich najbliższych pojawiały się osoby, które miały trudność z utrzymaniem lub znalezieniem zatrudnienia. Młode pokolenia nie mają takich doświadczeń, wychowywały się w okresie prosperity. Znają rynek pracy, na którym raczej nie ma trudności ze znalezieniem wakatu, a powszechną praktyką staje się zmiana miejsca pracy, aby zapewnić sobie bardziej satysfakcjonujące warunki zatrudnienia. Takie doświadczenia skłaniają do tego, aby o pracy myśleć nie tylko w kontekście obowiązków i źródła utrzymania, ale także pasji, przyjemności oraz zbieżności wartości, które reprezentuje organizacja z osobistymi wartościami - mówi Mateusz Żydek.

Czytaj też: To przez "pustych" influencerów młodzi nie chcą pracować ze "starą babą"

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Młodzi jasno precyzują oczekiwania. Nie chcą utknąć w pracy, której nie lubią
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • z grodu Kraka 2022-06-15 20:19:28

    I bardzo dobrze jak praca nie daje satysfakcji to zmieniać

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA