×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Młodym pokoleniom nie jest wszystko jedno, gdzie pracują

Nowe modele zarządzania wykorzystujące zaawansowane technologie i rola kapitału ludzkiego oraz liderów HR w procesie adaptacji przedsiębiorstwa do nowej, cyfrowej rzeczywistości - to tematyka omawiana podczas debaty „Nowe modele biznesowe”, która odbyła się w ramach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Młodym pokoleniom nie jest wszystko jedno, gdzie pracują
W budowaniu zaangażowania zespołu pomaga digitalizacja i automatyzacja żmudnych czynności (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Kluczowym elementem sukcesu modelu biznesowego jest kompletna zmiana percepcji rzeczywistości i określenie miejsca człowieka w organizacji. Tworzenie nowych modeli biznesowych jest łatwiejsze w przypadku dużych firm, które dysponują odpowiednimi zasobami finansowymi.
  • W budowaniu zaangażowania zespołu pomagają digitalizacja i automatyzacja żmudnych czynności, których wykonywanie nie daje satysfakcji z pracy.
  • - Nie jest prawdziwe stwierdzenie, że młodym pokoleniom jest wszystko jedno, gdzie pracują, byle pensja regularnie wpływała na konto - zauważył prezes mLeasing Cezary Raczyński.

Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland, odpowiadał na pytanie, jak dokonywać cyfryzacji firmy z perspektywy zarządzania zespołem i czy sprawdza się w tym przypadku model zwinnej organizacji, która szybko reaguje, przystosowując się do nowych warunków w sytuacji zaskakujących, nieprzewidywalnych zmian w otoczeniu.

- Transformacja w stronę modelu zwinnego to droga, którą podążamy już od wielu lat. Staliśmy się organizacją „agile”, z płaską, zdecentralizowaną strukturą z czterema szczeblami zarządzania, nastawioną na współpracę. Dostarczamy usługi w oparciu o zaangażowane zespoły skupione wokół precyzyjnie określonego celu. Delegujemy odpowiedzialność na poziom osób realizujących poszczególne zadania. Model ten świetnie się sprawdza. On oczywiście ewoluuje, dlatego że każde rozwiązanie, każda struktura wymagają zmian. Natomiast świetnie zafunkcjonował w sytuacji epidemii COVID-19, gdyż jako organizacja byliśmy w stanie sprawnie się do tej sytuacji przystosować - mówił Paweł Holnicki-Szulc. - Działamy w obszarach centrów eksperckich oraz serwisu i w każdym z nich znaleźliśmy częściowo autorski sposób modelu biznesowego. Jest kilka cech zwinnych organizacji. Ta, która najbardziej do mnie przemawia, to szybkość reakcji - dodał.

Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland. Fot. PTWP
Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland. Fot. PTWP

Analiza milionów parametrów

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Młodym pokoleniom nie jest wszystko jedno, gdzie pracują
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Młode pokolenie się zbuntuje i samo się uwolni, jeśli tego zechce 2022-05-20 21:25:43

    w w w. wnp. pl/tech/rewolucyjna-szansa-dla-polski-widoki-na-prywatne-sieci-5g,556121.html#comment - długi komentarz pod tym artykułem w załączonym linku to idealna strategia, wokół której Polacy i Polki powinni zjednoczyć się ponda podziałami i międzypokoleniowo. odzyskamy czas, zdrowie, prywatność i wolność i nie pozwolimy się więcej rozleniwiać, ogłupiać i uzależniać by wszystkie te działania razem budowały na naszych oczach pełzającą dyktaturę cyfrowego komunizmu i technokratyzmu, systemów pełnych kontroli, inwigilacji i zniewolenia. Nasze życie to nie porąbany film science-fiction a my nie jesteśmy aktorami i aktorkami by w tym grać. Dosyć tego do jasnej cholery, zaprowadzamy dawną, zdroworozsądkową równowagę i normalność.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA