×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ministerstwo Rozwoju o start-upach: Branże ze szczególnym finansowaniem jeszcze w czerwcu

Konstytucji dla Biznesu Ministerstwa Rozwoju będzie miała także mocny start-upowy rys. Bardzo ważną rolę w kreowaniu i rozwijaniu współpracy między przemysłem a start-upami odgrywa bowiem państwo. To dlatego rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają tę współpracę ułatwić.

Ministerstwo Rozwoju o start-upach: Branże ze szczególnym finansowaniem jeszcze w czerwcu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

– W połowie czerwca pokażemy pięć pierwszych branż, w które będziemy chcieli inwestować i wokół których będziemy chcieli tworzyć środowisko start-upowe i przesyłać strumień publicznych pieniędzy – mówi Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. (fot. PTWP)
Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. (fot. PTWP)

Rząd planuje uruchomić fundusze i zmienić legislację by ułatwić działanie start-upów w Polsce. Wśród rozwiązań, które w czerwcu mają zostać ogłoszone w Konstytucji dla Biznesu są m.in. opodatkowanie funduszy veinture, wsparcie z pieniędzy publicznych, które będą umiejscowione w Polskim Funduszu Rozwoju czy klin podatkowy dla firm inwestujących w innowacje.

Jacek Aleksandrowicz, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przekonuje, że inwestycje państwa w start-upy szybko się zwracają. – Przez kilka lat realizowaliśmy projekt „Droga do Polski przedsiębiorczej” w ramach którego mieliśmy do dyspozycji ponad 10 mln zł. Policzyliśmy, że start-upy działające w ramach inkubatorów co roku odprowadzają ponad 5 mln zł w podatkach i innego rodzaju składkach. Łatwo zatem policzyć, że po dwóch latach ta inwestycja państwa w inkubatory się zwraca – mówi Aleksandrowicz.

Jacek Aleksandrowicz, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. (fot. PTWP)
Jacek Aleksandrowicz, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. (fot. PTWP)

Teraz środki na start-upy mają popłynąć z Polskiego Funduszu Rozwoju, w skład którego ma wejść również Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. – Łączny budżet wsparcia dla przedsiębiorców w ramach PARP to 3,6 mld euro, więc do 2020 r. te środki są imponujące – mówi Anna Klarecka, prezes PARP.

Podkreśla również, że jednym z celów realizowanych przez agencję w najbliższym czasie będzie integracja i koordynacja między wszystkimi agendami, które mają wejść w skład Polskiego Funduszu Rozwoju.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Ministerstwo Rozwoju o start-upach: Branże ze szczególnym finansowaniem jeszcze w czerwcu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Artmetic 2016-06-10 00:49:25

    Pozyskujemy finansowanie dla start-upów, pomagamy w pozyskaniu dotacji: artmetic.pl

  • Ekonom 2016-06-06 23:41:45

    Przedsiębiorca ma dać naukowcom pomysł do badania,a oni zanim zaczna poleca do urzedu patentowego opatentowac.Takie sa niestety praktyki.Często nawet przedsiebiorca wsparcia nie otrzymuje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA