×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister zabrała głos w sprawie wprowadzenia dobrowolnej składki ZUS dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP/KDS
  • 22 lis 2022 12:04

Wprowadzenie dobrowolnej składki ZUS dla przedsiębiorców to postulat tylko jednej części środowiska, a nie całości, więc na ten moment takich rozmów nie prowadzimy - powiedziała we wtorek w Studiu PAP wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

Minister zabrała głos w sprawie wprowadzenia dobrowolnej składki ZUS dla przedsiębiorców
Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz powiedział, że styczniowa podwyżka składki ZUS to "dla wielu maleńkich mikrofirm kwota zaporowa", która może być "gwoździem do trumny dla wielu mikrofirm". Dodał, że jednym z najważniejszych postulatów rzecznika MŚP i przedsiębiorców zrzeszonych w radzie przy rzeczniku jest "wprowadzenie dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców".

Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk we wtorek w rozmowie z PAP.PL powiedziała, że "nie jest to postulat, który wychodzi z całego środowiska MŚP", a wariant przedstawiany przez Abramowicza "dotyczy de facto kilkunastu, kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk MŚP". Dodała, że "firm z sektora, szczególnie firm rodzinnych, mamy ok. 830 tys. w skali ok. 2 mln 600 tys. wszystkich firm w Polsce".

"Patrząc na ten postulat wydaje się, że powinniśmy prowadzić pewne dyskusje na ten temat, ale nie sądzę, aby ten temat został przyjęty aklamacyjnie, chociażby na gremium Rady Dialogu Społecznego, w którym spotykają się trzy strony, czyli: związki zawodowe, pracownicy i pracodawcy. To jest postulat, który jest postulatem tylko jednej części środowiska, a nie całości, więc na ten moment takich rozmów nie prowadzimy".

Czytaj więcej: Mikrofirmy biorą mniej kredytów. Spadek aż o 1/4

Semeniuk zaznaczyła, że w debacie publicznej powinno się rozmawiać również o roli państwa oraz granicach interwencjonizmu państwowego w gospodarce. Zapytana o to, czy jej zdaniem interwencjonizm ten powinien być mniejszy czy większy, odpowiedziała, że "to oczywiście wymaga dyskusji i bardzo szerokich konsultacji", jednak "granice te powinny być jasno ustalone".

Wiceminister rozwoju i technologii podkreśliła, że "bardzo duży, bardzo głęboki" interwencjonizm, który miał miejsce po 2015 roku służył "wyrównaniu dysproporcji i szans pomiędzy poszczególnymi klasami i grupami społecznymi". "Jako Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica jesteśmy dla ludzi i dla społeczeństwa, ale tak jak powiedziałam, ta granica również musi być ustalona" - dodała Semeniuk.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Minister zabrała głos w sprawie wprowadzenia dobrowolnej składki ZUS dla przedsiębiorców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pomordowani na przestępstwach wodno prawnych zostali obdarci z resztek godności osobistej 2022-11-22 16:04:51

    Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , dotychczasowe przepisy sięgają czasów komuny,debilizm w tym zakresie ograniczania praw obywatelskich należy wyeliminować z strefy publicznej. Czekają nas olbrzymie kary, środki na KPO raczej nie zostaną odblokowane, kolejna marionetka na stanowisku Ministra wynika jest darmozjadem.Stopień ubóstwa przed wybuchem wojny na Ukrainie był już przerażający 1,5miliona ludzi, w obrębach miast po modernizacjach ewidencji gruntów gdzie właściciele, czy wieczyści użytkownicy nawet nie byli stronami postępowań, usunięto klasyfikacje gruntów z map zasadniczych w tych obrębach, zaś ludzi potraktowano jak bydło na żeż , nie są rolnikami w związku z powyższym nie mogą przywrócić gruntów do stanu pierwotnego, przestępstwa wodno prawne w Urzędach stały się chlebem powszednim. Na przełomie ostatnich 6lat po wykonaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni ścieków w obrębach gmin doszło do tragedii Narodowej , pozabijali ludzi i zwierzęta ,bowiem przed osadzeniem rozcieńczaczy w ziemi sypali jeszcze wapno suchej masy, ziemia to nie jest tylko warstwa wierzchnia na której rosną rośliny i krzewy,istniało tam wielkie życie, nikt nie dał prawa tym rolnikom decydowania o ludzkim życiu bowiem po 5latach gminy po uzyskaniu funduszy UE oddały powyższe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na własność właścicieli gruntów , w świetle prawa z przestępcami nikt nie negocjuje tym charakteryzuje się ustrój demokratyczny państwa prawa. Jesteście odpowiedzialni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej,zbrodnie przeciwko ludzkości. Art 61 ust.1pkt4 upzp, Żyjemy w fikcji, nierzeczywistości ekonomicznej na której dotychczas prowadzili brudną politykę,na zachodzie wydaje się dziesiątki jeśli nie setki milionów na powrót do Natury.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA