PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister Maląg zapowiada nową odsłonę programu Maluch Plus

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2022 10:20

W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w środę, ogłosimy nowy program Maluch Plus. Dotychczasowy jego budżet wynosił 450 mln, a w nowej odsłonie będzie on potrojony - poinformowała w piątek w Radiu Zet szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Minister Maląg zapowiada nową odsłonę programu Maluch Plus
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (fot. Krystian Maj / KPRM)
REKLAMA

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła w internetowej części wywiadu w Radiu Zet o nowej odsłonie programu Maluch Plus. Program ma na celu wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Jest programem rocznym.

Czytaj także: Bardzo korzystne dla ojców zmiany w urlopie rodzicielskim. Nawet tydzień wolnego co roku

"W przyszłym tygodniu ogłosimy nowy program Maluch Plus" - zadeklarowała Maląg, podkreślając, że jest to rozwiązanie, które wspiera rodziny. Sprecyzowała, że ogłoszenie programu w nowej odsłonie nastąpi najprawdopodobniej w środę.

"Jedno, co dzisiaj mogłabym powiedzieć, na pewno budżet tego programu będzie blisko trzy razy większy, niż był w poprzednich latach, a był 450 mln, tak że budżet będzie potrojony" - powiedziała Maląg.

Pytana o to, kto będzie mógł skorzystać z tego wsparcia, wskazała przede wszystkim na samorządy. "My będziemy dawać informacje samorządowi, według algorytmu taka i taka kwota jest do dyspozycji - czy samorząd podejmuje się wykonania tego zadania. Jeżeli samorząd podejmie decyzje, że nie (...) to wtedy może skorzystać też czy organizacja pozarządowa czy podmiot gospodarczy, który na danym terenie chce prowadzić żłobek lub te pieniądze mogą przejść do innego samorządu" - powiedziała szefowa MRiPS.(PAP)

Czytaj także: Jesteście cichymi bohaterami - minister Maląg podziękowała pracownikom socjalnym za ciężką pracę

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Minister Maląg zapowiada nową odsłonę programu Maluch Plus

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pomordowani na przestępstwach wodno prawnych zostali obdarci z resztek godności osobistej 2022-11-25 12:09:07

    Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , dotychczasowe przepisy sięgają czasów komuny,debilizm w tym zakresie ograniczania praw obywatelskich należy wyeliminować z strefy publicznej. Czekają nas olbrzymie kary, środki na KPO raczej nie zostaną odblokowane, kolejna marionetka na stanowisku Ministra wynika jest darmozjadem.Stopień ubóstwa przed wybuchem wojny na Ukrainie był już przerażający 1,5miliona ludzi, w obrębach miast po modernizacjach ewidencji gruntów gdzie właściciele, czy wieczyści użytkownicy nawet nie byli stronami postępowań, usunięto klasyfikacje gruntów z map zasadniczych w tych obrębach, zaś ludzi potraktowano jak bydło na żeż , nie są rolnikami w związku z powyższym nie mogą przywrócić gruntów do stanu pierwotnego, przestępstwa wodno prawne w Urzędach stały się chlebem powszednim. Na przełomie ostatnich 6lat po wykonaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni ścieków w obrębach gmin doszło do tragedii Narodowej , pozabijali ludzi i zwierzęta ,bowiem przed osadzeniem rozcieńczaczy w ziemi sypali jeszcze wapno suchej masy, ziemia to nie jest tylko warstwa wierzchnia na której rosną rośliny i krzewy,istniało tam wielkie życie, nikt nie dał prawa tym rolnikom decydowania o ludzkim życiu bowiem po 5latach gminy po uzyskaniu funduszy UE oddały powyższe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na własność właścicieli gruntów , w świetle prawa z przestępcami nikt nie negocjuje tym charakteryzuje się ustrój demokratyczny państwa prawa. Jesteście odpowiedzialni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej,zbrodnie przeciwko ludzkości. Art 61 ust.1 pkt 4 upzp, Żyjemy w fikcji, nierzeczywistości ekonomicznej na której dotychczas prowadzili brudną politykę,na zachodzie wydaje się dziesiątki jeśli nie setki milionów na powrót do Natury.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA