PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Minister Emilewicz chce przeniesienia siedziby PARP do Poznania

Przeniesienie siedziby Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do stolicy Wielkopolski proponuje liderka poznańskiej listy PiS w wyborach do Sejmu Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii przedstawiła w środę swoją "piątkę dla Poznania".

  • Autor: PAP/GP
  • 21 sie 2019 15:15
Minister Emilewicz chce przeniesienia siedziby PARP do Poznania
Jadwiga Emilewicz jest ministrem ds. przedsiębiorczości od 9 stycznia 2018 r. (fot. PTWP)
REKLAMA

Wśród pięciu zaprezentowanych przez Emilewicz haseł znalazły się postulaty ściągnięcia do Poznania i okolic dużych inwestycji w sektorze przemysłu 4.0, wzmocnienia oferty kulturalnej, biznesowej i sportowej miasta, walki o czyste powietrze w Poznaniu i okolicznych gminach, działań na rzecz poprawy komunikacji drogowej i kolejowej oraz ochrony rodziny i wsparcia dla dzieci.

Jak podkreśliła minister, miasto to znane jako stolica przedsiębiorczości powinno mieć ambicje stania się stolicą przemysłu 4.0.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W Poznaniu mamy najwięcej zarejestrowanych jednoosobowych działalności gospodarczych. To do Poznania i Wielkopolski udało nam się w ciągu czterech ostatnich lat przyciągnąć najwięcej bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Ale wydaje się, że ciągle jeszcze możemy włączyć piąty i szósty bieg - zapowiedziała.

Czytaj też: PARP wybrał. Start-upom pomogą prawnicy

- Poznań powinien stać się stolicą przemysłu 4.0; powinien lepiej wykorzystać Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, aby wokół niego stworzył się klaster przemysłu przyszłości. Jednym z ważnych elementów jest także temat deglomeracji, czyli przenoszenia funkcji centralnych do miast innych niż stolica kraju. Jedną z instytucji odpowiadających za rozwój przedsiębiorczości w Polsce jest PARP, którą nadzoruję od czterech lat. Jest to instytucja, która po wstępnej analizie, bez uszczerbku dla jej funkcjonowania, może być przesunięta z Warszawy - dodała.

Emilewicz poinformowała, że będzie zabiegać o to, by PARP znalazła swoją siedzibę w Poznaniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Minister Emilewicz chce przeniesienia siedziby PARP do Poznania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Aaa 2019-08-22 15:38:40

    A czy instytucje państwowe to prywatny folwark Pani Minister? O ile wiem to nie jest jej własność i nie powinna jako taką rozporządzać

  • Jak 2019-08-21 19:32:22

    Jeśli Pani Emilewicz obiecuje w związku z przenosinami PARP nowe miejsca pracy, to rozumiem, że warszawscy pracownicy PARP pójdą na bruk? Cudowny pomysł. To takie paskudne kupczenie wyborcze państwowymi instytucjami. Startuje z Poznania, więc w odwłoku ma aktualnych pracowników z wawy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA