PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Miliardy na wsparcie innowacji dla przedsiębiorców i naukowców

  • Autor: PAP/AT
  • 27 lis 2019 15:39

Co najmniej 3 mld zł z programu Inteligentny Rozwój czeka na przedsiębiorców i naukowców w 2020 r.  - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Miliardy na wsparcie innowacji dla przedsiębiorców i naukowców
Adobe Stock
REKLAMA

W przyszłym roku w ramach unijnego programu Inteligentny Rozwój(POIR) zorganizowanych zostanie co najmniej 13 nowych konkursów dla firm i jednostek naukowych. Jednocześnie kontynuowanych będzie 10 konkursów rozpoczętych w tym roku.

"Najwięcej, bo 1,4 mld zł w pięciu konkursach przeznaczamy na wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach oraz 1,25 mld zł na prowadzenie prac B+R przez firmy" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreśliła, że utrzymany zostanie kurs obrany na zwiększanie innowacyjności gospodarki i wzmacnianie jej konkurencyjności na rynkach międzynarodowych. Dodała, że nieodzownym elementem tego procesu jest dalsze zacieśnianie współpracy biznesu z nauką i stałe podnoszenie potencjału badawczego-rozwojowego.

Czytaj też: 500+ dla przedsiębiorców. Możliwe zmiany dla 320 tys. najmniejszych firm

"To znajdzie odzwierciedlenie w przyszłorocznych planach inwestycyjnych POIR" - wskazała.

W tym obszarze - jak zaznaczono w komunikacie - planowane są trzy konkursy na kwotę 1,25 miliarda złotych. Konkursy zostaną uruchomione na badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Dwa z nich - jak wskazano - skierowane zostaną do firm z sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów, również z udziałem jednostek naukowych. Trzeci konkurs będzie dotyczył MŚP posiadających certyfikat Seal of Excellence.

Wśród planowanych w przyszłym roku 13 konkursów, trzy mają dotyczyć "wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I na łączną kwotę alokacji 375 milionów zł". Nowe nabory wniosków o dofinansowanie - jak zaznaczono w informacji - uruchomione będą w działaniach: "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw", "Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych" oraz "Design dla przedsiębiorców - konkurs na rzecz realizacji Programu Dostępność Plus".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miliardy na wsparcie innowacji dla przedsiębiorców i naukowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA