PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Migracja z Ameryki Środkowej do USA jest na bardzo wysokim poziomie. Po prostu kryzys

  • Autor: PAP/GP
  • 30 paź 2019 9:30

Amerykańska służba graniczna udaremniła 970 000 osobom próbę przekroczenia granicy Meksyku z USA w zakończonym we wrześniu roku podatkowym - poinformował 29 października komisarz ds. celnych i ochrony Granic USA Mark Morgan.

Migracja z Ameryki Środkowej do USA jest na bardzo wysokim poziomie. Po prostu kryzys
Amerykańscy urzędnicy imigracyjni odmawiają prawa wejścia na teren USA głównie osobom z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru. (fot. unsplash.com/domena publiczne)
REKLAMA

Liczby podane przez komisarza stanowią wzrost zatrzymań o 88 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Tendencja jest jednak spadkowa. Dlaczego? We wrześniu 52 tys. osób zostało zatrzymanych na granicy, podczas gdy w rekordowym miesiącu maju 144 255 osobom nie zezwolono na przekroczenie granicy Meksyku z USA. Mimo to we wrześniu liczba osób, które zostały na granicy zatrzymane lub zawrócone, wzrosła o 4 proc. porównując miesiąc do miesiąca.

Agencja Reuters podkreśla, że ograniczenie napływu migrantów z Ameryki Środkowej było jednym z głównym punktów kampanii wyborczej prezydenta USA Donalda Trumpa przed wyborami w 2016 roku i nadal jest jednym z jego narzędzi w walce o reelekcję.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Amerykańscy urzędnicy imigracyjni odmawiają prawa wejścia na teren USA głównie osobom z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru, które przedstawiają fałszywe informacje o prześladowaniach w ich krajach. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wyjaśnił, że zgodę na przekroczenie granicy otrzymało tylko 15 proc. migrantów z wymienionych państw.

Zastępca Komisarza ds. Celnych i Ochrony Granic w USA Robert Perez powiedział, że migracja z Meksyku nadal jest na poziomie kryzysowym. Połowa zatrzymanych na granicy osób we wrześniu to dzieci lub całe rodziny, które na teren USA próbują przerzucić kartele zajmujące się handlem ludźmi.

- Zarabiają na tej wrażliwej grupie społecznej i dlatego wciąż jest to kryzys. Codzienne odbywa się ponad 1400 zatrzymań, a to zdecydowanie jest za dużo - stwierdził Perez.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Migracja z Ameryki Środkowej do USA jest na bardzo wysokim poziomie. Po prostu kryzys

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA