×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podlaskie: Ruszył program „Bony na szkolenie” pomagający dorosłym w podniesieniu kwalifikacji

  • Autor: PAP/JS
  • 1 gru 2017 17:19

Program bonów szkoleniowych dla dorosłych na kursy, studia i szkolenia ruszył w Suwałkach (Podlaskie). Dzięki 30 mln zł z programu 2,5 tys. osób w północnej części województwa podlaskiego będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje.

Podlaskie: Ruszył program „Bony na szkolenie” pomagający dorosłym w podniesieniu kwalifikacji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Projekt został zaprezentowany w Centrum Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego w Suwałkach. W projekcie uczestniczą: miasto Suwałki oraz powiaty: suwalski, sejneński, augustowski, moniecki i grajewski. We wszystkich miastach powstały podobne centra.

W ramach projektu dorosły, zarówno bezrobotny, jak i pracujący, będzie mógł otrzymać do 9 tys. zł na podniesienie swoich umiejętności kompetencyjnych oraz do 15 tys. na kursy zawodowe. Musi jednak wyłożyć 10 proc. własnych środków.

"Bony na szkolenie" mogą być wykorzystane m.in. na kursy językowe, informacyjno-komunikacyjne, kursy kompetencji ogólnych, studia podyplomowe oraz szkolenia i kursy zawodowe.

"Beneficjentami projektu mogą być pracujący i bezrobotni, mieszkańcy wsi i miast, osoby z wykształceniem i bez wykształcenia. Każdy może znaleźć i zrobić coś nowego dla siebie" - powiedział szef Stowarzyszenia Euroregion Niemen Cezary Cieślukowski, który kieruje projektem.

Zgłoszenie do projektu odbywa się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej projektu www.bonnaszkolenie.pl lub osobiście w Centrum Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego.

"Mam nadzieję, że po realizacji tego projektu znacznie podniosą się kwalifikacje wielu osób pracujących i bezrobotnych, a także osób starszych, powyżej pięćdziesiątego roku życia. Pracodawcy dużo u nas inwestują, więc potrzebujemy specjalistów, fachowców i ludzi przygotowanych do pracy" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość to 30,6 mln zł, z czego 27,5 mln pochodzi z UE. Projekt będzie realizowany do czerwca 2020 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie: Ruszył program „Bony na szkolenie” pomagający dorosłym w podniesieniu kwalifikacji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA