PARTNERZY PORTALU

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. CBA działa przez edukację

  • Autor: PAP/AH
  • 9 gru 2022 7:44

W piątek, 9 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w październiku 2003 roku. Z tej okazji Centralne Biuro Antykorupcyjne rusza z współpracą z uczelniami wyższymi.

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. CBA działa przez edukację
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji został n ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ fot. Archiwum
REKLAMA

"CBA prowadzi szereg działań o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym, współpracując z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi. W tym roku szefa CBA, Andrzej Stróżny podjął inicjatywę podpisania listów intencyjnych o współpracy, z szeregiem uczelni wyższych" - przekazał zespół prasowy CBA.

Inicjatywa szefa CBA ma na celu to rozwijanie i wzmacnianiu postaw etycznych oraz obywatelskich wśród przyszłych absolwentów. "W związku z tym zaplanowano m.in. organizację szkoleń, które mają służyć podniesieniu świadomości na temat zjawiska korupcji oraz kształtowaniu właściwych wzorców zachowań, jak również rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji studentów" - podkreśliło CBA.

Czytaj takze: Spore podwyżki w CBA. Tyle teraz zarobią agent i inspektor

"Do tej pory nawiązano współpracę z kilkunastoma uczelniami, w tym Uniwersytetem w Białymstoku, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską, Politechniką Białostocką, Politechniką Gdańską, Politechniką Rzeszowską, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Wojskową Akademią Techniczną" - wyliczyło CBA.

Czytaj także: CBA rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem w Białymstoku

Jak podał zespół, CBA prowadzi także szkolenia antykorupcyjne, m.in. dla pracowników administracji publicznej. Są one w formie stacjonarnej. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 65 tys. osób. "Natomiast w formie e-learningowej ukończono już ponad 360 tys. szkoleń" - podało CBA.

"Przedstawiciele CBA w ramach swoich zadań współpracują także z instytucjami międzynarodowymi, w tym uczestniczą w spotkaniach, warsztatach, wizytach studyjnych czy konferencjach wzmacniających istniejącą współpracę oraz wymianę informacji w obszarze zwalczania i zapobiegania korupcji" - zapewniło CBA.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. CBA działa przez edukację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA